Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Dana Medřická by slavila 100 let: Herečku krutý osud připravil o dítě i životní lásku

Seriál Dnes v jednom domě -1979
Zdroj: Facebook/Hvězdy českého filmu
+ Dalších 8 fotografií
Vzpomínka
Když se řekne Dana Medřická, většina si vybaví Takovou normální rodinku, kde hrála maminku. Famózní herečka neprožívala vždy jen krásné chvíle. Bohužel přišla o syna a také o svou lásku. Neplánovaně se jí posléze narodil herec Václav Vydra, který jí, i přes tu bolest, dával lásku.

Dana Medřická dávala vždy přednost divadlu. Ve filmech měla jen pár desítek rolí. Nezapomenutelné jsou její postavy v seriálech Taková normální rodinka nebo Nemocnice na kraji města. Hrála v Národním divadle, kde strávila 25 let. Vynikající výkon podala zejména v inscenaci Kočičí hra. Herečka se dožila pouhých 62 let.

Poprvé herečka otěhotněla v 25 letech a porodila syna, který nesl jméno po svém otci Václavu Vydrovi mladšímu. Miminko bohužel po dlouhé nemoci zemřelo. V den jeho pohřbu statečná Medřická dokonce odehrála divadelní představení. Pár poté po dalším dítěti netoužil, ale osud jim miminko do cesty přeci jen přinesl.

V roce 1956 přivedla Medřická na svět další dítě. Je to dnes dobře známý a uznávaný herec Václav Vydra, který tak nese jméno nejen po svém otci ale i po zesnulém bratříčkovi. „Vychovávala mě tím, že žila tak, jak žila, dělala to, co dělala a já jsem při tom žil s ní,“ uvedl v jednom z rozhovorů hereččin syn, Václav Vydra nejmladší.

Štěstí v jejich rodině vydrželo pouze do roku 1979, kdy zesnul Danin milovaný partner Václav. Ze smrti celoživotní lásky se Medřická vzpamatovávala dlouhé roky.

Medřická skonala náhle v roce 1983. Tragickou náhodou k tomu došlo během dnů, kdy se herečka necítila dobře a sama navštívila lékaře. Ten nařídil EKG vyšetření, které ovšem Medřická odsunula kvůli premiéře divadelního představení svého syna. Kdyby šla na vyšetření o několik dnů dříve, třeba by se povedlo odhalit příčinu infarktu, na jehož následky posléze v nemocnici zemřela.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy