Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Dan Hůlka exkluzivně o rozchodu se Zemanem: Miloš je zlý a plný zášti, Ovčáček mě nezajímá

Miloš Zeman a Daniel Hůlka v lednu 2013.
Zdroj: Ringier Axel Springer CZ / CNC / Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Zpěvák pro extra
Velké pozdvižení vyvolal v úterý otevřený dopis Daniela Hůlky (52) Miloši Zemanovi (76). Zpěvák byl doteď považovaný za jednoho z nejvěrnějších příznivců prezidenta, kvůli jeho posledním výrokům však ohlásil konec jejich přátelství a vrací mu státní vyznamenání. Co k tomu prozradil eXtra.cz a jak zareagoval na mluvčího Hradu?

Miloš Zeman dřív nebyl zlý, míní Daniel Hůlka

Miloš Zeman (76) si nikdy nebral servítky a během celého výkonu prezidentského mandátu vynášel soudy, které byly urážlivé k různým skupinám obyvatel. Pro Daniela Hůlku ale byly naprosto nepřijatelné až ty poslední. To mu nyní někteří vyčítají.

„Dopis je spontánní reakcí až na jeho poslední výroky typu ‚neschopní ať zkrachují‘ a podobně. Miloš Zeman, můj bývalý přítel a kamarád, kterého znám už léta, je úplně jiný člověk než ten současný. Je tam velká změna. Vždycky měl rozporuplné bonmoty. Doteď se ale neobrátil proti obyčejným lidem a nebyl vůči nim tak zlý a záštiplný,“ vysvětlil eXtra.cz zpěvák.

Jiří Ovčáček nestojí za řeč

Jeho dopis vyvolal bouřlivé ohlasy, Hůlka se jimi ale kvůli zkouškám v divadle nestihl ještě probrat. „Hodně lidí mě ale upozornilo na reakci mluvčího Jiřího Ovčáčka (podle něj prezident výroky nikdy neprohlásil, Daniel Hůlka prý žije v klamu). Výpad proti mně a podnikatelům je v Mladé frontě. Na mluvčího jinak nebudu nijak reagovat, nestojí mi za to,“ tvrdí.

Zatímco odpůrci Miloše Zemana ho nyní vynášejí do nebes, ti, s kterými byl donedávna na jedné vlně, tedy příznivci prezidenta, mu nyní už nemohou přijít na jméno.

Svědomí

„Člověk se nikdy nemůže zalíbit všem. Jednám podle svého nejčistšího svědomí a vědomí. Jak se cítím, tak se chovám, ať se to někomu líbí, nebo ne,“ zdůraznil závěrem umělec.

Co stálo v dopise

Žijeme v těžké době, v níž je mnoho našich spoluobčanů na pokraji osobního nebo firemního bankrotu, a to v žádném případě vlastní vinou. Tito lidé se bojí o svoji budoucnost a o budoucnost svých dětí. Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš. A právě v této době, kdy národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, si Ty naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopní, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici,“ napsal mimo jiné Hůlka s tím, že se tak prezident obrátil proti národu a obyčejným lidem.

Související články

Další články