Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Dan (19) přišel kvůli klukovině o polovinu těla: V nejhorších chvílích ho opustila i rodina

Dan za klukovinu zaplatil obrovskou daň.
Zdroj: Facebook.com / youtube.com
+ Další 3 fotografie
těžký osud
Možná si vzpomínáte na tragickou zprávu o tom, že mladíka v Plzni zasáhl elektrický proud poté, co s kamarádem vylezli na odstavený vagon, protože si chtěli udělat fotku. Daniel Křeček, kterému bylo před třemi lety v době nehody 17 let, přežil vlastní smrt a podstoupil 70 operací. Po dvou letech v nemocnici přišel drsný verdikt lékařů. Buď mu amputují polovinu těla, nebo zemře. Dan se rozhodl, že chce žít...

Dan se s nešťastným osudem pere jako lev. Asi do konce života nezapomene na pátek 13. listopadu 2016, kdy se s kamarádem rozhodli udělat fotku na odstaveném vagonu na plzeňském nádraží.

"Čekali jsme s kamarádem na vlak. Podíval jsem se na hodinky. Měli jsme 13 minut čas. Byl pátek 13. Vylezli jsme na odstavený vagon s tím, že si uděláme fotky na mobil," začal vyprávět Dan ve videu charitativního projektu Cesta za snem. Na klukovinu, která mu už navždy změnila život, si vzpomíná jen matně. "Postavil jsem se na střeše vlaku jako první, přeskočil elektrický oblouk a dostal jsem zásah elektrickým proudem," popsal tragický moment.

Dan už si potom na nic nevzpomíná. Podle vyprávění kamaráda prý spadl mezi vagony a začal hořet. Při pádu na zem si navíc zlomil páteř. Dan měl popáleniny na 70 % těla. V nemocnicích strávil dva roky a podstoupil 70 operací. "Při šesti operacích mě připravovali na to, že už se asi neprobudím."

Danův boj o život provázely různé komplikace. Krevní sraženiny, dekubity a infekce ze spálených svalů, to vše vedlo k tomu, že lékaři Danovi oznámili děsivý verdikt. "Doktoři mi řekli, Dane, máš dvě možnosti. Buďto tě pustíme domů, aby ses rozloučil s blízkými a do dvou měsíců je konec, nebo ti vezmeme půlku těla. Od pupíku dolů. Jiná alternativa neexistuje." Dan chtěl žít. Nyní patří ke 48 lidem na světě, kteří žijí jenom s půlkou těla.

Aby toho nebylo málo. Dan ztratil veškeré zázemí. Jeho rodiče těžkou situaci nezvládli, rozvedli se a dům, kde s Danem bydleli, se prodal. Dan nyní bydlí u prarodičů a učí se žít bez pánve a s vývody. Přiznal, že je vděčný za to, že žije, a i když s obrovským handicapem, život si užívá. Našel si přítelkyni, která ho prý miluje takového, jaký je... Jedno je jisté, Dan v nemocnici dospěl, je z něho silná osobnost, kterou jen tak něco nezlomí. Za klukovskou chybu zaplatil obrovskou daň.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy