Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Dámy, hezky dohladka! Tohle je 7 tipů, které vám usnadní holení nohou i intimních partií

Dámy, hezky dohladka! Tohle je 7 tipů, které vám usnadní holení nohou i intimních partií
Zdroj: archiv
I když se v dnešní době opět ozývají zastánci chlupů v podpaží a "bobrů" mezi nohama, věříme, že většina populace bude poslušně následovat fakt, že hladká kůže je příjemná kůže.

Nutno dodat, že holení není jen výdobytkem nedávné minulosti. Depilační krémy existovaly již před 4000 lety a ve starém Egyptě patřilo holení celého těla k dobrým mravům.

Holení přirození bylo samozřejmostí u obou pohlaví, které až mnohem později ustoupilo kultu "bobrů", považovaných za znak dospělosti a pohlavní zralosti.

Holte, holte, trhejte!

Dáme vám pár tipů, jak se vyhnout červeným pupínkům, zarůstání chloupků a dalším nepříjemnostem.

1) Není důležité, zda k holení přistoupíte ráno, v poledne nebo večer – před holením ale nezapomeňte na teplou koupel nebo několik minut pod sprchou, aby chloupky změkly a šly snadněji oholit.

2) Než začnete s depilací, ujistěte se, že máte v holítku ostrou žiletku. Tupou poznáte snadno, protože chloupky se neodstraní jedním tahem a pod žiletkou zůstane podrážděná pokožka. Jen s ostrou žiletkou snížíte riziko drobných poranění kůže na minimum.

3) Proti zarůstání chloupků vám napomůže i směr holení. Vždy volte směr proti růstu.

4) Po depilaci je pokožka mírně narušená a otvory, ve kterých byly chloupky, jsou prázdné. To je ideální místo pro špínu a pot. Myslete na to, že po každém holení musíte kůži pořádně vydezinfikovat. Vyzkoušejte třeba Alpu nebo partnerovu vodu po holení. Ale jen na nohy, pozor na intimní místa!

5) Po holení použijte krém nebo olej, předejdete tak nevzhledným červeným tečkám. Ideální je kvalitní olivový olej.

6) Nejlepší variantou, jak předejít narůstání chloupků a pupínkům, je peeling daného místa. Můžete si pomoci obyčejnou lufou či ručníkem. Místo, kde vás trápí zarůstající chloupky, po každé koupeli důkladně promasírujte. Když už se pupínky objeví, rozhodně je nemačkejte!

7) Po holení přirození zapomeňte na neprodyšné prádlo. Zvolte pohodlnou bavlnu, než se kůže zklidní.

Související články

Další články