Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Dámské hodinky 2020: automaty, retro a klasická modrá

Dámské hodinky
Jste milovnice hodinek a chytré hodinky vám zrovna moc neříkají? Předním světovým návrhářům hodinek a módy také ne. Tento rok přeje klasickému až retro designu, analogovému ciferníku, automatickému strojku, a především modré barvě.

Barvou pro rok 2020 se stává klasická modrá, jež na trůnu vystřídala korálově růžovou a zlatou růžovou. O této barvě rozhodli odborníci zPantone. Z jejich pohledu je to barva míru, pohody a klidu, kterému se nám od začátku roku mnoho nedostává. Tento fakt by se měl projevit i v módním průmyslu, a tím pádem i v hodinkách.

Bateriové strojky jsou cenově dostupné, ale pokud chcete být opravdu šik a trendy, pak dejte přednost tomu automatickému. Automatické hodinky nepatří k nejlevnějším, ale zato jsou to stálice a nejlepší světový výrobci dbají na každý detail tak, aby hodinky vydržely desetiletí, ale přitom byly stále elegantně nadčasové.

S tímto typem strojku se samozřejmě váže i klasický kulatý analogový ciferník dámských hodinek, tedy tvrdé retro ala devadesátky a digitální hodinky je ten tam. Nyní se vracíme téměř na začátek, kdy byly dámské hodinky, ale obecně všechny typy hodinek nejen měřičem času, ale i elegantním doplňkem, který se předával z generace na generaci.

Mimo těchto trendů se také vrací jeden, který může být nezvyklý. Pánské hodinky totiž mohou nosit i dámy, a dokonce je to žádoucí. Nemyslíme teď ty obrovské těžké a kovové, ale decentní pánské hodinky může nosit i žena. Samozřejmě se s tím musí vázat i celkový styl oblečení a doplňků, které by měly být na pomezí pánského stylu. Tento módní trend tedy asi nebudou využívat jemné dámy s vyloženě ženským stylem oblékání, ale spíše sebevědomé a cílevědomé ženy, které se například často pohybují v mužském světě.

Související články

Další články