Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Dalších 9 žen přineslo zkušenosti s Cimickým: Rozepnul kalhoty a vyndal úd

Jan Cimický
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
sexuální obtěžování

Počet žen, které uvedly, že je známý psychiatr Jan Cimický sexuálně obtěžoval, stále narůstá. S celkem devíti novými výpověďmi zneužívaných přišel server Seznam Zprávy. Jejich obsah je opravdu zdrcující.

Devět žen, jejichž vyprávění o setkání s psychiatrem Janem Cimickým zaznamenal server Seznam Zprávy, se navzájem nezná, server ověřil jejich identitu i to, že se s příběhy už dříve svěřily svým příbuzným. Dříve mlčely ze strachu z nedůvěry, kterou často zažívaly i od svých nejbližších.

Zážitek jak z hororu

První z vyslechnutých obětí je Kateřina. "Já byla asi jedna z prvních, už je to spousta let. Byl to rok 1977 nebo 1978, musela bych se zeptat doktorky. Bylo mi šestnáct. Dětství jsem neměla zrovna jednoduché. Spolykala jsem nějaké prášky, odvezli mě na Bulovku a odtamtud do Bohnic. Tam mě přijímal Cimický, tenkrát mladý doktor. Byla jsem připravená na to, že tam budu dlouho, byla jsem z toho nešťastná," uvádí první z dívek. "Vzal mě do svého lékařského pokoje, který byl tenkrát kompletně prázdný, v rekonstrukci. Bylo to jako z hororu. A tam se to stalo. Bylo to příšerné, otřesné, hnusné, slizké, nechutné. Prostě hrozné. Přemýšlela jsem, chtěla jsem na záchod, ale on šel se mnou i na záchod. Pamatuju si to jako dneska, dokázala bych popsat i ten pokoj, jak mi ukazoval obrázky," uvedla Kateřina. Podruhé už za Cimickým přišla se svou tetou a tím dalšímu zneužití zabránila.

"Cimický mě tehdy vtáhl dovnitř a říká mi: ‚Příště mi sem netahej celou tvoji rodinu.‘ S tím, že mám znovu přijít. Já už jsem nikdy nepřišla a jenom jsem se do osmnácti klepala, aby si pro mě nepřijeli a nezavřeli mě tam," dodala žena.

Druhou ze zpovídaných žen je Jaroslava, která k Cimickému chodila na akupunkturu: "Nepamatuju si všechny ty momenty. Ale jeden mi zůstal v paměti. Ležíte na lůžku, posloucháte relaxační muziku, máte v sobě XY zapíchaných jehel, člověk upadne do nějakého stavu, třeba u toho usne. A pan doktor přijde a probere vás tím, že sáhne na Venušin pahorek. To si nemyslím, že u takovéhle kapacity by bylo v pořádku," popsala nestandardní léčbu. Vše následně řekla kolegyni psycholožce, která to však zřejmě z nezkušenosti Cimickému sdělila. "Potkala jsem ho na chodbě a on řekl: ‚Jarko, já jsem ti říkal, že s chlapy vždycky budeš mít problémy.‘ Já jsem se sebrala a prostě jsem odešla," končí své vyprávění s tím, že se následně doslechla, že měl podobným způsobem obtěžovat patnáctiletá děvčata.

Rozepnul si kalhoty a vyndal úd

Třetí ženou, která zažila nevhodné chování ze strany Cimického, je Jana: „Bylo to v roce 1996, kdy už Cimický měl Modrou lagunu, relaxační centrum, kde se léčily různé stresové poruchy a podobně. Já jsem v té době dělala letušku a tím, že jsem měnila časová pásma, jsem trpěla nespavostí. Šla jsem si pro radu, relaxaci. Pamatuji si, jak jsem šla do ordinace. Bavili jsme se asi deset minut. Seděla jsem na židli, on stál nade mnou a přesně, jak psala paní Fabiánová, jak ji začal hladit na temeni hlavy, to bylo u mě úplně stejné. A teď: ‚Zavřete oči.‘ Říkal, že měl milenku z města, odkud pocházím, kterou mu vzhledově připomínám, prý také taková roztomilá, popsala.

"On si najednou rozepnul kalhoty a vyndal úd. Lekla jsem se, vyskočila ze židle a ptala se, co to dělá. On říkal ‚Nechceš? Bude to super. Vem ho do pusinky‘ a takové nesmysly. Já jsem byla zhnusená. Měl hodně autoritativní chování a dovedu si představit, že jiné v tom věku podlehnou. Já mám vyřídilku, takže jsem mu řekla, že se zbláznil, a naštvaná jsem odešla. Už jsem se tam nevrátila," popsala Jana.

Čtvrtou, která přišla se svým příběhem, je Ivana, která byla v léčebně v Bohnicích na středoškolské exkurzi: "Když jsme odcházeli z místnosti, kde byla přednáška, řekl mi, ať jdu s ním, že si vyměníme kontakty, kdybych si to náhodou rozmyslela. Vzal mě na lékařský pokoj, kde měl přímo naproti dveřím pohovku, nad ní měl nějaké knížky. Začal mi vyprávět, že překládá z francouzštiny, že píše detektivky, začal mi je ukazovat. Najednou mě srazil na postel a nalehl na mě. Chvíli se třel, začal mě osahávat. Řekla jsem mu, ať mě nechá být, že na mě čeká třída, že dostanu vynadáno. Byla jsem na něj nepříjemná, odešla jsem. Třída na mě nečekala, třídní učitelka mi tehdy hrozně vynadala, kde se flákám."

Pátou obtěžovanou dívkou byla Kamila, která doprovodila k Cimickému na vyšetření svého otce. "Byl to starý pavilon, vzal mě nahoru na půdu nad ordinací, kde měl udělanou místnost pro sebe. To už jsem z toho začala být taková vykulená. Nalil mi nějaké pití. Byl tam stůl, křesílka, nějaké knížky a postel. Chvíli jsem tam na něj čekala, on šel tátovi píchnout ty jehličky a za deset minut byl zpátky. Potom se na mě vrhl. Bylo to opravdu nepříjemné, povalil mě na postel a začal mě obtěžovat. Odstrčila jsem ho, řekla jsem, že kvůli tomu jsem nepřijela. Ještě chvíli naléhal, spíš slovně. Začal mě přemlouvat, že si můžeme udělat hezkou chvilku. Já jsem šla dolů, on šel za mnou. Ale choval se příjemně, stylem ‚zkusil jsem to, nevyšlo to‘. To je vlastně všechno. Myslím, že to zkoušel na každou ženu, která přišla do ordinace."

Na třetím sezení se začal ukájet

Šestou ženou, kterou měl Cimický obtěžovat, je Petra: „Kterákoli žena se potkala s tímhle panem doktorem, tak od ní slyším samé hrůzy. Já sama jsem měla tuhle ‚úžasnou‘ příležitost. Byla jsem mladá, blbá. Měla jsem tam chodit na sedm sezení, ale po třetím sezení jsem utekla. Protože to, co on tam předváděl, skoro bych řekla i za přihlížení sestřiček, které si toho musely všimnout a nezakročily… Choval se nevhodně, osahával mě. Musela jsem být svlečená ve spodním prádle a ten člověk se choval extrémně nevhodně. Dotýkal se mě na intimních místech. Při třetím sezení se začal sám ukájet. Bylo mi trapně, utekla jsem a už jsem tam nikdy nešla."

Sedmá z žen, Radka, chodila do Modré laguny před dvaceti lety, kdy jí bylo 22 let. "Při odchodu mě pan doktor začal objímat a začal tvrdit, že je to zkouška, jak dokážete dávat city dál. Potom to gradovalo. Přišla jsem nachlazená a on trval na tom, že mě vyšetří. Oponovala jsem, že jsem byla u své doktorky a že jsem v pořádku, že to jsou jen průdušky, na to ale nedbal. Vždycky si rád sáhl. Prohlížel mne stetoskopem a držel mi přitom prsa a podobně. Prostě věci, které by se dít neměly. Při akupunktuře také dával ruce, kam neměl."

Osmou obtěžovanou byla Lenka: "Já byla po zápalu plic a bylo to vidět, protože jsem na ruce měla náplast po injekci.Cimický se ptal, co mi je. Řekla jsem mu, že jsem překonala zápal plic a že jsem zaléčená. On ale říkal, že se to nedá takhle jednoduše říci, že mě musí vyšetřit. Řekl mé kamarádce: ‚Verunko, odejdi za dveře. Nejdřív řekl, ať se svléknu, a tak jsem se svlékla do spodního prádla. Cimický mě začal stetoskopem poslouchat, ale říkal, že to je málo, a sám mi sundal podprsenku. Pokračovalo to nepříjemnými doteky. Doteď si to dokážu vybavit. Ale byl to rodinný přítel, lékař. Potom mě poslouchal uchem, nejen přístrojem. Nevím, jak dlouho to trvalo, ale v momentě, kdy mi začal svlékat kalhoty, jsem se mu vyškubla a šla jsem pryč. Tak jsem se od něj dozvěděla, že jsem zřejmě frigidní. Což v těch sedmnácti letech…"

Poslední z žen je Magdaléna: „K panu Cimickému jsem šla přibližně před 16 lety do Modré laguny, když bylo synovi asi 1,5 roku. Po narození syna ztratil manžel zájem o sex a já se tím trápila. Když jsem panu doktorovi vysvětlila svůj problém, hned mi oznámil, že se s tím nedá nic dělat a že mě ‚provede‘ rozvodem. Byla jsem v šoku a stále jsem se ptala, zda by se přece na tom nedalo nějak zapracovat, že třeba dělám něco špatně já. Řekl mi, že já nic špatně nedělám, že chyba je pouze v manželovi a že se s tím nedá vůbec nic dělat. Řekl mi, že teď ta situace pro mě bude složitá a že mi určitě pomůže akupunktura a že to uděláme hned. Moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem souhlasila. Takže jsem se svlékla, většina bodů byla na hrudníku, některé i jinde. Bylo mi to velmi nepříjemné, ale nějak jsem to vydržela. Kdyby tam šla žena, která by byla na dně, tak by ji zničil.“


Shopaholicadel popsala své zdravotní problémy: Mám záchvaty, při kterých nesmím mít v dosahu ostré předměty, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy