Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Další žralok ohrožoval turisty: V Řecku připlaval až ke břehu! VIDEO

Oblíbenou destinací mnoha turistů je Kréta, na kterou letos někteří nebudou vzpomínat s láskou. K pobřeží řecké pláže Plakias totiž připlaval přes skoro dvoumetrový žralok. Vzhledem k nedávnému incidentu v Egyptě, kdy žralok zabil Čecha, to všechny vyděsilo. Naštěstí se ale nikomu nic nestalo.

Podle odborníků se poblíž Řecka žraloci příliš neobjevují. Středozemní moře, a to obzvláště u pobřeží, je pro ně příliš mělké a teplé. A přesto jeden, dlouhý přes 1 a půl metru, připlaval na českými turisty velmi oblíbenou pláž Plakias na jihu Kréty.

Ti žraloci, kteří se přiblíží až k pobřeží, prý patří mezi neškodné. Přesto jeho výskyt mnohé turisty vyděsil a někteří se ho odhodlali i natočit. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Takové štěstí ale neměl dvaačtyřicetiletý muž z Česka, který se před necelými dvěma týdny šel koupat do moře v egyptském letovisku Marsá Alam.

Na pevninu už ale nevyšel, jelikož ho žralok usmrtil.

Související články

Další články