Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Roušky se vrací: Od soboty na vnitřních akcích nad 100 lidí, od pondělí akce do 500

Roušky se vrací: Od soboty na vnitřních akcích nad 100 lidí, od pondělí akce do 500
Zdroj: archiv Adam Vojtěch
+ Dalších 11 fotografií
změna plánu
Je to jako vrátit se v čase. V květnu se občané Česka mohli volně nadechnout po karanténě a vládních nařízeních. Přišla řeč na to, že se zavedou celoplošná opatření kvůli koronaviru. Ve čtvrtek dopoledne Adam Vojtěch (33) uvedl, že by měla platit od pondělí a měl vše objasnit v pátek. A je tu zase změna. Od soboty bude znovu povinné nošení roušky. Kde přesně?

Ve středu Adam Vojtěch přišel s informací, že situace v souvislosti s koronavirem u nás není dobrá. "Epidemiologická situace se nedá označit za dobrou. Čísla jsou větší. Ukazuje se, že vnitřní akce, kde je více lidí pohromadě, jsou nejvíce rizikové," vysvětlil s tím, že se opět všichni budou muset vrátit k přísnějším opatřením.

Vojtěch slíbil, že vláda udělá vše pro to, aby nijak zásadně neomezovala volný pohyb či nezavírala obchody a restaurace. Budou se ale muset vrátit roušky, což doporučuje i ministr vnitra Jan Hamáček. O plošných opatřeních Vojtěch jednal s epidemiology a kolem čtvrteční 18. hodiny proběhla tisková konference, kde vše objasnil.

Místo pondělí vše dříve

Opatření chtěl původně zavést od pondělí, což vyhlásil ve čtvrtek, aby si to ještě ten den rozmyslel. Koronavirem se nakazilo dalších téměř 250 lidí, což je alarmující nárůst. Vše se tak posunulo a opaření budou platná už od pátku. Jak český premiér Andrej Babiš podotkl, jde pouze o roušky.

Povinné nošení roušek

To, co v posledních měsících občany České republiky obtěžovalo, bylo hlavně nošení roušek. Lidé v nich nemohli dýchat, měli sedřené tváře a bolelo je za uši. Ministr Adam Vojtěch k pultu na tiskovce nakráčel v roušce. Ministr zdravotnictví není toho názoru, že je situace alarmující, jak si myslí Hamáček.

Vojtěch uvedl, že nejde o omezování lidí, ale preventivní opatření před dalším šíření koronaviru. "Rozhodl jsem se, že od sobotní půlnoci dojde k zavedení plošné povinnosti k nošení roušek na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob," vysvětlil Vojtěch a doplnil, že od pondělní půlnoci bude omezen počet osob na vnitřních hromadných akcích z 1 tisíce na 500 lidí.

Související články

Další články