Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině Jaromír Soukup

Další země zpřísnila podmínky pro Čechy: Je zapotřebí test a registrace na vládních stránkách

Další země zpřísnila podmínky pro Čechy: Je zapotřebí test a registrace na vládních stránkách
Zdroj: unsplash.com
Koronavirus
Cestování Čechů do ostatních zemí se postupně komplikuje. Nyní se přidala další země, která zpřísnila podmínky pro vstup Čechů do země. Pokud plánujete vycestovat na Kypr, připravte si negativní test na koronavirus, protože ho budete muset předložit před odletem. Krom toho se také budete muset zaregistrovat na vládním portálu.

Ke Slovinsku, Lotyšsku a Estonsku se nyní přidala další země, která zpřísnila podmínky pro vstup Čechů do země. Kypr zavedl nová pravidla, která budou platit od 6. července.

Podmínky pro vstup na Kypr

Dovolenkáři přijíždějící z České republiky musí před odletem na Kypr předložit negativní test na covid-19. Test musí podstoupit maximálně 72 hodin před odletem. Není možné, aby byl test absolvován po příletu, což platí i pro rezidenty žijící na Kypru. Test je nutné předložit už před nástupem do letadla.

Kypr rozděluje státy do tří kategorií podle míry rizika. Podle toho pak určuje pravidla vstupu do země. "Všichni cestující z ČR se musí nově zaregistrovat na vládním portálu Cyprus Flight Pass, a to nejdříve 24 hodin před odletem. Zde musí vyplnit dotazník a potvrdit, že v uplynulých 14 dnech nenavštívili ani netranzitovali přes zemi tzv. kategorie 'C'. Jinak jim nebude odlet na Kypr umožněn," uvádí ministerstvo zahraničních věcí.

Česká republika se nyní nachází v kategorii A. Podrobný seznam je k nalezení zde.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy