Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Až třicet pět zraněných a jeden mrtvý. V Českém Brodě se srazily dva vlaky

Až třicet pět zraněných a jeden mrtvý. V Českém Brodě se srazily dva vlaky
Zdroj: Robert Barick Jarolímek
+ Další fotografie
Vlakové neštěstí
Už ke třetí srážce vlaků za posledních několik dní došlo v úterních večerních hodinách v Českém Brodě. Dva osobní vlaky se střetly v části Štolmíř ve směru na Prahu. Na místě je třicet pět zraněných, čtyři z nich těžce, přičemž strojvůdce byl nalezen mrtvý. U nehody zasahují hasiči i zachranáři a snaží se vyprostit zraněné z vlaku. Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.

V úterý se před desátou hodinou večer srazily v Českém Brodě dva vlaky. Jak později Novinkám upřesnil mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda, na místě je 35 zraněných, čtyři osoby těžce.Ty už byly transportovány do nemocnice Jde už o několikáté vlakové něštěstí za poslední dobu.

Nehodě podlehl strojvůdce

"Srazila se souprava City Elephant a poštovního vlaku. Soupravy jsou do sebe hodně zaklíněné,“ uvedl krátce po nehodě pro ČT hasičský mluvčí Petr Svoboda. Osobní vlak najel zezadu do poštovního rychlíku, který stál na vjezdu do Českého Brodu. V důsledku srážky vlaků však zemřel jeden muž. Tím je údajně strojvůdce osobního vlaku, který byl zpočátku pohřešován. Hasiči tak vyprostili jeho tělo z kabiny, ve které bylo zaklíněné.

"Do zdravotnických zařízení v Praze byly převezeny více než tři desítky zraněných osob, z toho 2 s vážnými zraněními, 8 se středně těžkými, ostatní by měli být zraněni lehce. Na místě poskytuje prvotní péči i policejni krizový intervent," uvedla policie na Twitteru krátce po půlnoci.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala jel první vlak z Masarykova nádraží do Řečan nad Labem a narazil do nákladního vlaku, který stál u návěstníku. Proč k nehodě došlo, zatím není jasné. Spekuluje se o tom, že strojvůdce nerespektoval červenou.

Zasahují stovky lidí

U nehody operuje několik desítek členů záchranné služby. Pražští záchranáři pak k nehodě vyslali speciální vůz Atego a vrtulník. Kromě nich k nehodě vyjelo i čtrnáct jednotek hasičů. "Pražští hasiči na místo srážky vlaků u Českého Brodu vyslali speciální vyprošťovací kontejner a jedno družstvo hasičů, jako výpomoc kolegům," uvedli na Twitteru středočeští hasiči.

Provoz na trati je prozatím přerušen, podle mluvčího českých drah Radka Joklíka by měl být alespoň částečně obnovem kolem páté hodiny ranní.

Ministr slibíl miliony na zabezpečení železnic

Za poslední dny jde o třetí srážku vlaků v Česku. Nejprve k tomu došlo na Karlovarsku, pak v Praze. Ministr dopravy Karel Havlíček (ANO) přitom nedávno slíbil, že do zabezpečení železnic půjde rekordní částka.

„Půjde o jednu z největších investic do dopravní infrastruktury v Česku," řekl ministr, který by se měl na místo dopravit. Stát by podle něj měl v následujícím desetiletí investovat do zabezpečení na tratích desítky miliard, další desítky miliard pak bude stát vybavení vlaků.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy