Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Další zavírání všeho: PES na pětce, většina dětí se nevrátí do škol a tvrdý lockdown

škola
Zdroj: eXtra.cz
Do škol budou od pondělí 4. ledna chodit jen žáci prvních a druhých tříd základních škol, otevřeny zůstanou také mateřské a speciální školy. Zbytek se opět bude učit distančně. Na twitteru to po dnešním jednání vlády oznámil ministr školství Robert Plaga (ANO). Od 27. prosince platí pro celé Česko další lockdown.

Žáci a studenti základních, středních a vyšších odborných škol šli naposledy v tomto roce do školy v pátek 18. prosince. Na pondělí a úterý ministerstvo vyhlásilo dny boje proti covidu-19, a prodloužilo tak vánoční prázdniny, které měly původně začít ode dneška, tedy od středy 23.12.

Provoz škol omezila od první poloviny října druhá vlna koronavirové epidemie. Žáci se začali vracet do lavic postupně v omezené míře od 18. listopadu. Poslední vlna uvolnění opatření ve školství byla 7. prosince, kdy začala střídavá prezenční a distanční výuka středoškoláků a na vysokých školách se obnovila praktická výuka ve skupinách do 20 lidí.

Od začátku příštího roku se tak školy budou řídit podle pátého, nejpřísnějšího stupně protiepidemického systému PES. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v úterý uvedl, že celá země by se do tohoto stupně mohla přesunout v neděli 27. prosince, v úvahu ale připadá též dřívější termín 25. prosince. Znamenalo by to například zákaz vycházení už od 21:00 nebo omezení shromažďování do dvou osob.

Od 27. prosince nejpřísnější PES

Pro celé Česko bude platit od neděle 27. prosince nejtvrdší stupeň PES, oznámil po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Otevřeny smějí být jen potraviny, lékárny a drogerie a platí zákaz nočního vycházení od 21 hodin do 5 ráno. Velké obchody nebudou smět prodávat sortiment uzavřených obchodů. Zavřou se i vleky. Důvodem lockdownu je údajně snaha ulevit nemocnicím.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy