Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Další výtečník: Klaus byl přistižen v restauraci. Právník prozradil, co mu hrozí

Zdroj: Michal Protivansky/CNC / CNC / Profimedia
Václav Klaus
Výrazné politické osobnosti nám neustále ukazují, že vládní nařízení platí jen pro někoho. Jak si jinak vysvětlit, že Václav Klaus (79) je už třetím výtečníkem, který navštívil restauraci, přestože měla být zavřená. Zařadil se tak po bok Romana Prymuly (56) a Miroslava Kalouska (59). U posledního jmenovaného se pak v restauraci inspirovali s výmluvou. Prý byl exprezident pouze na záchodě. "Pouhou" hodinku a čtvrt...

Václav Klaus (79) navštívil pražskou restauraci Dejvická 34 včera v poledne. Na místě ho přistihl zákazník, který si šel pro oběd. „Šel jsem kolem dvanácté hodiny pro jídlo s sebou. V tom ale do podniku nakráčel pan Klaus. Aniž by měl roušku, šel dál, po schodech dolů, jako by se nechumelilo,“ sdělil svědek deníku Blesk a dodal, že exprezident dorazil i s ochrankou, která čekala u dveří.

Prý si šel pro jídlo do krabičky

Klaus uvnitř podniku podle svědka strávil hodinu a čtvrt, než odešel v doprovodu svých dvou bodyguardů. Vysvětlení přitom bylo prosté – Klaus si šel pro oběd s sebou a musel si odskočit. „Pan Klaus je náš věrný zákazník a měl tu objednané jídlo s sebou do krabičky. Stavoval se u nás jen na toaletu,“ řekl manažer restaurace pro Blesk. To, že si bývalý prezident žádnou krabičku neodnášel, ale jaksi napovídá, že podnik neříká úplně pravdu.

Redakce eXtra.cz se pokusila získat vyjádření restaurace, zda podobně pouští na záchod všechny, nebo jen Klause. „Nebudeme to komentovat,“ sdělili do telefonu předtím, než ho položili.

Prohřešek u Klause nicméně není žádným překvapením. Sám se totiž řadí po bok odpůrců roušek a vládních nařízení, což dal najevo už několikrát. Ať už na Národní třídě, kde neměl roušku, nebo svou účastí na anticovid demonstracích. Očividně tak opakovaně porušuje vládní nařízení, čímž by se podle právníka Jana Černého měly zabývat příslušné úřady. „Je to občan jako každý druhý,“ řekl pro eXtra.cz advokát.

Podle něj Klausovi hrozí nejspíš jen pokuta, jelikož se jedná se o přestupek. „Přestupková komise by ale měla přihlédnout k tomu, zda daný občan porušuje nařízení opakovaně. Zřejmě by tedy v tomto případě byla pokuta přísnější,“ vysvětluje Černý. Například Roman Prymula byl za svou podzimní návštěvu restaurace pokutován třemi tisíci korun.

Politici nejdou příkladem

Byl to právě Roman Prymula, kdo jako první politik porušil vládní nařízení. Na podzim totiž ve večerních hodinách s Jaroslavem Faltýnkem navštívili restauraci Rio's na Vyšehradě, přestože měla být zavřená. Známého epidemiologa to tehdy stálo post ministra zdravotnictví. U Faltýnka se vše zametlo pod koberec.

Druhým hříšníkem byl Miroslav Kalousek, který si podobně jako Klaus došel pro oběd. V restauraci si stihl dát i pivo a při odchodu ještě před novináři vtipkoval, že za to chce od prezidenta vyznamenání, podobně jako ho i přes svůj prohřešek obdržel Prymula. Kalousek se následně za vše omluvil. Rezignaci ale odmítl. Jsou to přitom právě politici, kdo by měl jít lidem příkladem…

Související články

Další články