Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Další vražda v Saúdské Arábii? Cizince usekli hlavu, protože se nenechala znásilnit!

+ Další fotografie
Krvavá Saúdská Arábie
Po brutální vraždě novináře má Saúdská Arábie na krku další skandál. Po sedmi letech veznění byla popravena Tuti Tursilawati z Indonésie. Ženu připravili o život setnutím hlavy proto, že se nenechala znásilnit od svého šéfa. Toho v sebeobraně zabila a byla odsouzena k trestu smrti.

Cizinka v Saúdské Arábii dlouhá léta pracovala. Tuti Tursilawati tvrdila, že ji šéf pravidelně sexuálně obtěžoval. Systematický nátlak měl v roce 2011 vyvrcholit pokusem o znásilnění, kterému se ale žena ubránila.

Svého zaměstnavatele podle svých slov v sebeobraně zavraždila. Ačkoliv se diplomaté Indonésie snažili ženu zachránit, nemilosrdný saúdský režim ji minulý týden nakonec nechal popravit.

Na smrt přitom Tuti čekala dlouhých sedm let. Po celou dobu trvala na své verzi toho, co se v roce 2011 stalo. Jen několik hodin před smrtí jí byl ještě umožněn videohovor s její matkou. Strach ze smrti prý neměla, protože věřila, že pravda vyjde najevo a poprava se neuskuteční.

Vražda šéfa Indonésanky je obestřena několika nejasnostmi. I za předpokladu, že by si Tursilawati příběh o znásilnění vymyslela, by z vraždy vyšla s mírnějším trestem.

Saúdská Arábie je dlouhodobě kritizována kvůli násilí na ženách. V blízkovýchodní monarchii, kde je vládnoucí dynastií praktikována fundamentalistická forma islámu wahhábismus, je kromě poprav běžné i kamenování žen.

Poprava cizinky není prvním případem z poslední doby, který na Saúdskou Arábii vrhá podezření. Před několika týdny tam byl zavražděn novinář a Rijád kolem jeho zabití mlží.

Mohlo by vás zajímat

Další články