Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Další vlna rozvolnění vládních opatření: V kinech si dáte popcorn, akce budou do 1000 lidí

Další vlna rozvolnění vládních opatření: V kinech si dáte popcorn, akce budou do 1000 lidí
Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
Omezení
Od poloviny června bude znovu možné dorazit do kinosálu s popcornem a pitím, občerstvit se budete moci i v divadlech. Vláda plánuje povolit i akce s účastníky do 1000 osob, ale s rouškami to zatím jasné není.

Návštěvníci kin si budou moci užít podívanou s rukou ponořenou v popcornu už od 15. června. V současné době zatím není možné si do kinosálu přinést občerstvení, aby si člověk užil podívanou se vší parádou. Totéž platí i pro divadla a od stejného data bude možné si vychutnat při přestávce dvojku bílého nebo si dát rychlou kávu.

Hromadné akce do tisíce lidí

Hromadných akcí se zatím může účastnit maximálně 500 lidí, to se však změní 22. června. Vláda chce povolit, aby se na události mohlo ukázat až 1000 účastníků, což se jistě bude líbit koncertním nadšencům. Tedy, pokud si umělci nějaká vystoupení vůbec domluví. Výjimku mají jen poklidné demonstrace, tam je počet účastníků na organizátorech.

Ministr Adam Vojtěch uvedl, že se bude ještě jednat o tom, jak to bude s rouškami a do kdy bude nutné je nosit. Ty jsou v současné době povinné v MHD, obchodech nebo jiných uzavřených prostorech, kde se může motat víc lidí najednou a hrozí riziko přenosu nákazy koronaviru. Například u vody už je možné si roušku odložit na ručník, při přechodu do šaten si ji zase musíte nasadit.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy