Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vlna rozvolnění přehledně: Mění se pravidla pro zoo, koupaliště i hromadné akce

(ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
Uvolnění opatření
Se začátkem nového týdne přichází další vlna rozvolnění. Od pondělí 22. června se uvolňují další opatření, která byla zavedena vládou v souvislosti s koronavirovou pandemií. Podívejte se na přehledný souhrn změn.

Další vlna rozvolnění vládních opatření nejvíce ovlivní konání hromadných akcí a veletrhů, kde se od pondělí 22. června navýší maximální počet účastníků. Karvinska ani Frýdecko-Místecka se uvolnění speciálních opatření netýká, protože epidemiologická situace je v těchto oblastech kritická.

Hromadné akce

Od pondělí se zvyšuje kapacita účastníků pro konání hromadných akcí. Namísto současných 500 osob se nyní smí hromadných akcí účastnit 1000 lidí.

Veletrhy a sportovní akce

Vláda nově umožňuje pořádání veletrhů a sportovních akcí, kterých se může účastnit až 5000 lidí ve stejný čas. Nutné ovšem bude dodržování určitých pravidel. Návštěvníci musí být rozděleni do sektorů s vlastním zázemím. V jednom sektoru se může nacházet maximálně 1000 osob s tím, že sektor musí mít vlastní toalety, občerstvení a vchod. Mezi jednotlivými sektory pak musí být odstup nejméně čtyři metry. Počet sektorů na jednom místě nesmí přesáhnout pět.

Koupaliště zoo, muzea atd.

Do běžného provozu se od pondělí 22. června vrací koupaliště, zoologické a další zahrady, muzea, galerie, zámky, hrady a ostatní podobná zařízení. Ruší se limit deset metrů čtverečních na osobu a povinné rozestupy mezi lidmi.

Lázně

Vlna rozvolnění se týká i lázeňského prostředí. Nově se od pondělí ruší limit deseti lidí pro skupinové procedury. Zároveň se rozvolňují pravidla pro společné stravování lázeňských hostů.

Vlaky

České dráhy konečně vypraví první dálkové i regionální vlaky do Polska. Jedná se o poslední sousední zemi, která otevřela hranice. Vlaky EuroCity budou mít namířeno například do Krakova či Varšavy.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy