Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Další vlna rozvolnění: Bez roušek od 1. 7., v hospodách i po 23. hodině

Zdroj: archiv A. Vojtěcha
+ Další 3 fotografie
Koronavirus
Adam Vojtěch na čtvrteční tiskové konferenci po jednání s epidemiology přinesl dobré zprávy. Od 22. června nebude problém navštívit zoologickou zahradu nebo se jít vykoupat, nebude totiž záležet na počtu lidí. Zároveň od 1. července nebude nutné nosit roušky, alespoň tam, kde je situace pod kontrolou. V hospodách bude možné zůstat déle než do 23. hodiny.

Od 22. června bude znovu umožněn provoz dětských koutků v nákupních centrech. Do zoo se budete moci podívat bez toho, aniž by vás někdo počítal, a stejně tak se v horkých letních dnech můžete bez problému dostat na koupaliště. Vláda se rozhodla zrušit i odstupy například u muzeí, hradů a zámků nebo jiných podobných míst.

Bez roušek od 1. července

Povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorech končí od 1. 7. - výjimkou tvoří pouze regiony, kde je vyšší nárůst počtu nakažených. To platí pro Prahu a okres Karviná, protože jsou to více postižené oblasti. Bude dále nutné je nosit například v MHD, do kinosálu nebo do obchodu.

Na místech, kde je situace pod kontrolou nebo přibývá malé množství nakažených, bude od 1. července možné vyrazit do kina bez roušky, dát si popcorn v kině nebo zapít maturitu i po 23. hodině v hospodě. Ruší se totiž omezení provozu restauračních služeb a jejich otvírací doby. "Opět to neplatí pro ty regiony, kde je vyšší nárůst nakažených," upozornil Vojtěch.

Související články

Další články