Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Další úspěch střely Sáblíkové: V Calgary zajela světový rekord na 3 kilometry

Zdroj: Profimedia.cz
Sáblíková zdolala rekord
Martina Sáblíková (31) v sobotu zajela rekord v závodu na 3000 m. Po celých třinácti letech, kdy se to nikomu jinému nepovedlo, zvítězila Sáblíková s časem 3:53,31 ve víceboji v Calgary.

Sáblíková (31) měla nad ostatními soupeřkami velký náskok už v mezičasech, i přesto ale ve vítězství moc nevěřila. Jak sama přiznala serveru iSport, závod byl kvůli vysoké nadmořské výšce hodně náročný a rychlobruslařka věděla, že poslední dvě kola jí budou hodně bolet.

“Když jsem slyšela první kolo za 29,5, tak jsem si říkala: Ty jo, to zase bude bolet, ty poslední dvě kola. Ale jelo se mi, nechci říct fajn, ale dobře. Rozjela jsem to buď, anebo. Petr (Novák – trenér) mi říkal, že to mám zkusit. První kolo jsem jela rychleji než posledně, když jsem to zkoušela, takže jsem věděla, že jedu na svěťák, ale nevěděla jsem, jestli se mi to podaří," komentovala průběh závodu Sáblíková.

„Když jsem projela cílem, tak jsem tomu nemohla uvěřit – viděla jsem ten čas, že to tam je, že se to povedlo. Prostě neuvěřitelné!“ neskrývala radost Sáblíková, která sama nemohla ještě pár minut po ceremoniálu zdolanému rekordu uvěřit.

K dosažení vítězství jí jistě pomohlo i české publikum, které ji v závodě povzbuzovalo, stejně jako její trenér Petr Novák.

V tabulce průběžného pořadí je zatím na prvním místě Miho Takagi. Ta má v polovině mistrovství světa na Sáblíkovou náskok 2,88 sekundy v přepočtu na následující trať 1500 metrů. Třetí je De Jong.

MS ve víceboji pokračuje pro ženy dnes závody na 1500 a 5000 metrů. Sáblíková přiznala, že jí bolí po včerejšku nohy a je si vědoma soupeřčiny síly. “Současná ztráta ještě naroste, protože patnáctku pojede o hodně rychleji než já. A pak se půjde na pětku. Jsou to ještě dva závody, bude to hodně těžké. Užívám si to, že se mi povedlo zajet svěťák. Na ostatní teď ještě nemyslím," řekla pro iSport česká rychlobruslařka, která vícebojařské MS ovládla již čtyřikrát v kariéře.

Související články

Další články