Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Další úspěch českých lékařů: V Nemocnici Nový Jičín léčí ekzém unikátní metodou

Pacientka při terapii, primář Lasota ovládá přístroj v pozadí.
Zdroj: archiv

Trpíte atopickým ekzémem a doposud jste měli pocit, že je to marný boj? V Nemocnici Nový Jičín nyní mají unikátní metodu, která přinese kýžený očistný účinek.

Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, léčí nově unikátní metodou, a to díky společnostem Miltenyi Biotec a Biohem, kdy byl do nemocnice ve spolupráci transfuzního a dětského oddělení umístěn krevní separátor TheraSorbTM, jediný přístroj svého druhu v České republice. Moderní technologie pochází z Německa, kde se v současnosti nacházejí jediná centra v Evropě. Léčba pacientů probíhá v rámci zatím časově omezeného projektu.

Separátor krevních elementů TheraSorb Life 18 pracuje na bázi imunoadsorbce, kdy se zjednodušeně řečeno přístrojově odstraní protilátky, které způsobují atopické obtíže. „Během čištění nedochází u pacienta k žádným ztrátám plazmy či cirkulujícího objemu krve. Každá kolona je přiřazena pacientovi čárovým kódem a je současně konstruována na deset sezení, které pacient absolvuje během 60 dnů. Časovost intervalů se volí v tomto rozmezí individuálně,“ vysvětluje primář transfuzního oddělení Nemocnice Nový Jičín MUDr. Zenon Lasota.

„Separátor krevních elementů TheraSorb Life 18 je jediný přístroj, který toto umí. Metoda je naprosto bezpečná a navíc je vhodná také pro děti,“ vypočítává další přednosti přístroje doktor Lasota s tím, že technologie pochází z Německa, kde se nacházejí prozatím jediná centra, která s touto nebo modifikovanou metodou pracují.

Na přístroji v rámci celého projektu podstoupí imunoadsorbci v Nemocnici Nový Jičín celkově deset pacientů s možností provedení celkově až sta procedur, nyní jsou do projektu zařazeny tři mladé pacientky, matky malých dětí, a tento týden oslaví nemocnice 30 zdárných očistných procesů.

Počet lidí, které trápí atopický ekzém, se za posledních deset let zdvojnásobil. Nemoc se často rozvíjí v kojeneckém věku, ale ani pozdější objevení choroby není vzácností. Kůže je poseta pupínky, šupinatí se a silně svědí. Pokud mají atopický ekzém oba rodiče, je pravděpodobnost až 70 procent, že jím bude trpět i jejich potomek.

Související články

Další články