Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Další úder počasí: Řítí se na nás přívalové deště, bouřky a krupobití

Na Česko se opět řítí bouřky a deště
Zdroj: Profimedia
Extrémní počasí

Český hydrometeorologický ústav vydal na úterý novou výstrahu. Odpoledne by měly dorazit silné bouřky doprovázené přívalovými dešti a krupobitím. Počasí jako na houpačce trápí Česko již delší dobu a tento týden nebude výjimkou. Na vině je podle meteorologů vlnící se jet stream, tedy tryskové proudění. 

Tento týden bude opět ve znamení nestabilního počasí. Na úterý vydali meteorologové výstrahu na bouřky a povodně. Výstraha bude platit od úterních 15:00 hodin až do půlnoci. Vysoký stupeň nebezpečí platí pro kraje Ústecký, Liberecký, Karlovarský, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský a části Královéhradeckého a Vysočiny.

„Očekává se výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 60 mm, lokálně s kroupami a s nárazy větru kolem 70 km/h,” informoval ČHMÚ. Nárazy větru mohou lámat stromy, lze také očekávat škody na majetku, výpadky v dopravě a v energetice. Podle ČHMÚ je nutné zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod.

Pozor na povodně!

Druhý stupeň povodňové pohotovosti platí hlavně pro Plzeňský kraj. Lidé by se také měli vyhýbat podmáčeným místům, kde hrozí pád stromu. První stupeň povodňové bdělosti je pro Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj.

Ve středu bude oblačno a na většině území se objeví přeháňky a místy také bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 16 až 20 stupni a denní teploty dosáhnou až 31 stupňů. Čtvrtek bude také oblačný a místy se objeví déšť a bouřky. V noci mohou teploty spadnout i na 13 stupňů. Přes den naopak teploměry naměří 22 až 26 stupňů. Pátek na tom bude teplotně podobně jako v předešlých dnech a nejinak tomu bude o víkendu. Na závěr týdne mohou teploty vystoupat na 28 stupňů Celsia.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy