Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Další trápení Krejčíka a Stropnického s uprchlíky: Strach o život paní Olgy. Jak jí sdělili krutou diagnózu?

Daniel Krejčík a Matěj Stropnický.
Zdroj: Herminapress
+ Další 3 fotografie
vážná nemoc

Herec Daniel Krejčík, který spolu se svým partnerem Matějem Stropnickým ubytoval na zámku, který společnými silami opravují, ukrajinské uprchlíky, s nimi prožívá různé životní situace. Zatímco v předchozí době se na zámku v Osečanech narodilo jedné z uprchlic miminko, teď musí řešit daleko vážnější situaci. Se smutným příběhem se svěřil svým fanouškům na svém Instagramu.

Herec se svým fanouškům v úvodu omlouvá, že se dlouho neozval. Má to ale vážný důvod. "Když jsme nabídli náš zámek lidem z Ukrajiny, nečekal jsem, co všechno se v následujících měsících může stát a čemu všemu budeme muset čelit. Stejně tak jakoby mě nenapadlo, že se tu narodí miminko, tak mě nenapadlo, že budeme muset provázet jednu z žen v nejtěžším období, které člověka v životě potká," líčí herec, pro kterého ihned začala těžká práce.

"Paní Olgu jsme odvezli na vyšetření do nemocnice s bolestmi břicha. Myslela si, že bude mít ledvinové kameny nebo lehce pochroumaný žaludek. Diagnóza, kterou pan doktor sdělil, byla jiná. Nevyléčitelná metastázující nemoc ve velmi závažném stadiu. Dostali jsme instrukce, co máme dělat dál, a všechno jsme začali zařizovat. Bohužel jsme byli ze situace tak zasaženi, že jsme zapomněli vyřešit to, aby lékař sdělil odborně paní Olze její diagnózu," svěřuje se fanouškům na Instagramu Daniel Krejčík.

Právě sdělení diagnózy nic netušící ženě pro něj bylo to nejtěžší. "Matěj jí sdělil, že stav je vážný a že musí hodně odpočívat a být v klidu. Když jsme spolu v týdnu seděli ráno v nemocnici, kam jsem ji vezl na testy, poprosila mě paní Olga, jestli jí nepomůžu přeložit její lékařské zprávy. V životě člověka je pár okamžiků, co se označují za formativní, ty, které si budete pamatovat do konce života a změní vás. Jsem dítě z pohřební služby a s lidským smutkem a bolestí jsem byl v kontaktu odmala. Přesto tenhle rozhovor do konce svého života nezapomenu. Sdělovat člověku takovouhle formu diagnózy, ještě za pomoci překladače, byl zážitek, který ze sebe jen těžko v následujících dnech setřásám," píše Krejčík na svém Instagramu.

Krejčík se pak na své fanoušky obrací s prosbou, zda by mu nepomohli sehnat překladatele či psychologa, který ovládá ukrajinštinu nebo ruštinu. "Sháněl jsem všude možně, ale nemám ho," píše Krejčík a reakce fanoušků s nabídkou pomoci na sebe nenechaly dlouho čekat. "Vždycky jsem o sobě slýchal, že jsem křehkej kluk. Nejsem. Vydržím fakt dost. Nečekal jsem, co všechno v následujících dnech zažijem a jak zásadní role v životech ostatních lidí sehrajem a jak moc mě to změní jako člověka. Nic ale nezmění mou víru v naději a sílu odhodlání," dodal Krejčík, který nabídl azyl ukrajinským uprchlíkům brzy po vypuknutí války, jak informoval eXtra.cz.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy