Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Další teroristický útok v Paříži! Řidič najel autem do čety vojáků!

Další teroristický útok v Paříži!
Zdroj: Twitter.com - Amichai Stein
Na Pařížském předměstí Levallois-Perret najel vůz do jednotky vojáků. Policie uvádí že minimálně 6 vojáků je zraněno, z toho dva těžce. Po řidiči bylo vyhlášeno pátrání. Podle Starosty Patricka Balkanyho se mělo jednat o vozidlo BMW a řidič jednal úmyslně. Levallois-Perret je severozápadním cípem Paříže. Podle svědků byl v autě pouze řidič.

„Je to bez pochyby úmyslný akt. To vozidlo na ně čekalo,“ uvedl starosta Balkany pro francouzský portál BFM. „To BMW zrychlilo velice rychle v momentu, kdy vyšli. Stalo se to uprostřed města. Stalo se to velmi rychle. Levallois je klidné místo, tohle je odporná agrese vůči našemu vojsku, kterou nikdo nečekal," dodal starosta.

Po řidiči bylo okamžitě vyhlášeno pátrání. K útoku došlo dnes ráno. Auto bylo údajně tmavé barvy a z místa činu hned odjelo. Vojáci pocházeli z jednotky Opération Sentinelle, tedy jednotky, která je zapojena do protiteroristických operací. Vojáci podle Balkanyho stáli přímo před budovou kasáren. Z šesti zraněných jsou podle médií dva raněni těžce, ale nejsou ve stavu ohrožení. Byli bleskově převezeni do nemocnice Percey nedaleko místa úroku.

„Musíme být opatrní, ale nebyla to klasická dopravní nehoda. Co se týče motivů, musíme počkat, až ten člověk nebo lidé budou zatčeni,“ řekl tamní senátor Roger Karoutchi.

Operace Sentinelle (Ochránce) má ve Francii v pohotovosti 7000 členů ozbrojených složek. Většina z nich je rozmístěna v Paříži. Není to poprvé, co si terorista vybral právě vojáky. V únoru 2015 v Nice došlo k prvnímu útoku. I letos v březnu byli vojáci napadeni na pařížském letišti Orly. Sentinelle je ve Francii velice diskutovaným tématem – zejména v politice – a Emmanuel Macron v červenci oznámil, že se na operaci se svým týmem zaměří a přezkoumá její koncept za účelem zvýšení efektivity.

Související články

Další články