Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Další stát zpřísňuje podmínky pro vstup do země: Kde budete potřebovat negativní test?

Další stát zpřísňuje podmínky pro vstup do země: Kde budete potřebovat negativní test?
Zdroj: unsplash.com
koronavirus
Oblíbená dovolenková destinace Řecko zpřísnila pro některé státy podmínky pro vstup do země. Češi budou muset od 17. srpna předkládat po překročení hranic negativní test na koronavirus. Test nesmí být starší než tři dny. Nedlouho poté přispěchala Asociace cestovních kanceláří s oznámením, že lidé, jež zruší zájezd kvůli povinnosti mít test, nemají nárok na bezplatné storno zájezdu.

Řecko oznámilo, že od 17. srpna, tedy od příštího pondělí, budou muset turisté z určitých zemí předkládat negativní test na koronavirus. To platí pro turisty z Česka, Švédska, Belgie, Nizozemí a Španělska.

Řecko nová opatření přijala kvůli nedělnímu nárůstu nově nakažených, kdy jich bylo nejvíce od začátku epidemie. Nová omezení se netýkají jen turistů, ale i místních. V zemi například platí omezení veřejných akcí, jako jsou třeba koncerty.

Reakce cestovek

Vypadá to, že si klienti, jež mají přes cestovní kanceláře zakoupené zájezdy do Řecka, si budou muset testy financovat sami. Cena PCR testu se pohybuje kolem dvou tisíc korun. Pro vícečlennou rodinu to pak znamená, že se jim dovolená pěkně prodraží.

Chvíli po oznámení, že Češi musí mít při cestě do Řecka negativní test, který nesmí být starý více než tři dny, přišla Asociace cestovních kanceláří s nemilou zprávou. Lidé, kteří zruší zájezd kvůli povinnosti mít negativní test, nebudou mít nárok na bezplatné storno zájezdu.

Šéf asociace Jan Papež řekl, že cestovní kancelář bude na místě zajišťovat stejný rozsah služeb bez ohledu na povinnost mít test.

Související články

Další články