Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Další špína se valí na Cimického: Nechutné svědectví studentek zdravotní školy

Jan Cimický se potřetí narodil.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
sexuální obtěžování

Historky o nechutném chování psychiatra Jana Cimického (73) se množí jako houby po dešti. Poté, co doktora obvinila zpěvačka Jana Fabiánová (42) ze sexuálního útoku, se přidaly se svými zkušenostmi další ženy, mimo jiné moderátorka Martina Vrbová. S dalšími podrobnostmi o chování Cimického v devadesátých letech se nedávno svěřil novinář Josef Chuchma v článku pro web České televize.

Žen, které vyšly na světlo se svými zkušenosti s chováním známého psychiatra Jana Cimického, stále přibývá. Ze sexuáního útoku ho původně obvinila zpěvačka Jana Fabiánová, čímž spustila bouři. Postupně se přidávají další ženy, včetně například moderátorky pořadu Sama doma Martiny Vrbové.

Svou zkušenost s Cimickým popsal ve svém článku pro web České televize i novinář Josef Chuchma: "Psal se školní rok 1980/1981. Moje tehdejší přítelkyně Barbora K. studovala střední zdravotnickou školu v Praze 8, nedaleko Libeňského zámečku (dnes už v té vile škola není). MUDr. Jan Cimický tam vyučoval, zároveň pracoval v nedaleké Psychiatrické léčebně v Bohnicích, kde se právě v roce 1981 stal primářem socioterapeutického a rehabilitačního oddělení," začíná Chuchma své vyprávění.

Studentky osahával na "konzultacích"

"Cimický zval studentky zdrávky na takzvané konzultace k sobě do Bohnic a tam je osahával pod záminkou praxe. Nejsem si v tuto chvíli už jistý, zda si zval studentky k sobě do pokoje po jedné či po třech (myslím, že blíže pravdě je ta druhá varianta), a tam jim jezdil rukama po těle, zastavoval se například na bradavkách a celý se třásl. Pokud mě paměť neklame, studentky se musely svléknout do půl těla," uvádí Chuchma děsivé podrobnosti.

Jak Chuchma dodává, tehdy toto chování Cimickému prošlo. "Nevěřícně jsem to vyprávění tehdy poslouchal, vyptával jsem se, jak to provozuje, ale tím to také (bohužel) skončilo. Tehdy to nikdo neřešil. Jedna ze spolužaček mé přítelkyně s MUDr. Cimickým opakovaně spala. Minimálně ve třídě, která tam maturovala v roce 1981, tohle všechno bylo veřejným tajemstvím."

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy