Odborníci nejsou z pojídání placenty nadšení. Naopak před tímto trendem varují. Pojídat něco, co splnilo svou funkci a jen se to kazí, je nechutné a může to být i nebezpečné – psali jsme ZDE.

Placentu snědly například herečky Andrea Kerestešová nebo Míša Tomešová. Nyní se k ním přidala muzikálová zpěvačka Eva Burešová. Ta ve věku 23 let porodila syna Nathaniela a domu si odnesla placentu, aby si ji mohla vychutnat po částech.

„Teď už naštěstí stačí říct, že si placentu ráda zpracuješ sama, a když si přivezeš ledničku, tak je prostě tvoje. Placenta se zpracuje podle tradiční čínské medicíny. Já jsem ji využila na homeopatika, kapsle, tinkturu a koktejl. Je s ovocem, takže přítomnost placenty nejde absolutně cítit,“ pochlubila se Eva v rozhovoru pro Super.cz.

Nápoj z placenty jí po porodu dodal prý energii a Eva cítila, že má mnoho sil a všechno zvládne. „Fakt to šíleně nakopává. A hlavně je to zdravé i pro miminko,“ tvrdila s vážnou tváří. Tak hlavně, že je maminka i malý Nathaniel v pořádku.