Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Další skandál v Anglii? Údajní pedofilové se vyskytují na těch nejvyšších místech!

Na seznamu figurují i už zemřelí politici. Nalevo Cyril Smith (†82),
napravo sir Peter Morrison (†51).
Zdroj: profimedia.cz

To jsou věci! Po skandálu s britským moderátorem BBC Jimmem Savile (†84), který zneužil až 450 dětí, hýbe Anglií další skandál. Britské ministerstvo vnitra bude prošetřovat nařčení, že v 80. letech fungovala v britském parlamentu pedofilní síť pro tehdejší politiky. Na seznamu údajných pedofilů jsou desítky politiků, z nichž někteří působí v parlamentu doteď.

„Jsou to jedny z nejstrašnějších zločinů, co se týče zneužívání dětí,“ řekl vyšetřovatel deníku Daily Mail. Obvinění zahrnují znásilnění a vážné sexuální napadení, kterých se měli dopouštět vysoce postavení politici.

Podle deníku The Daily Telegraph vyšetřovatelé budou dále prozkoumávat informace o tom, že ministerstvo nekalé praktiky svých poslanců krylo.

Na seznamu osob údajně zneužívajících děti jsou podle deníku i vysoce postavení politici. Někteří z nich jsou už po smrti například liberální politik Cyril Smith (†82) nebo konzervativec sir Peter Morrison (†51), spolupracovník premiérky Margaret Thatcher. Někteří však jsou však stále aktivními politiky.

Za odhalení může Peter McKelvie, pracovník úřadu na ochranu dětí v důchodu, který věnoval dvacet let hledání důkazů a sepisování seznamu provinilých politiků.

Související články

Další články