Není tajemstvím, že na České Miss se šetří, jak se dá. Vítězky si nemůžou nechat byt, který jim na rok kralování přidělí, a dokonce ani auto. Už taková Nikol Švantnerová psala, jak musela vrátit klíčky a pak po sociálních sítích hledala levný pronájem. Nakonec skončila se svým milým za Prahou.

A škrty se dotkly i toho, čím se každá královna krásy pyšní a reprezentuje. Tento rok se poprvé šetřilo na korunkách! To je právě důvod, proč dívkám stále padaly z hlavy a jedné z krásek se dokonce rozbila!

ŠENÝR BIJOUX, špičkový výrobce korunek, vytvořil korunky pro soutěž Česká Miss 2011–2015, pro tento rok 2016 NE, plně se od korunky distancujeme, nemáme s ní nic společného a nepochází z naší dílny ani návrh, ani zpracování!!!! ŠENÝR nenese odpovědnost za korunku pro Českou Miss 2016," brání s firma odhodlaně na svých stránkách.

Majitelka společnosti Olga Kopalová Rynešová totiž reaguje na skandál z letošní Miss. Všichni si totiž nekvalitní korunky z letošní Miss spojují s její firmou a ona přichází o kšefty.

„Se soutěží jsem za ty roky úzce spjata a teď mi volají klienti a ruší mi objednávky. Za minulý týden mi volali velcí klienti, kteří viděli, že se tam rozbila korunka, takže automaticky moje,“ svěřila se Blesku. Letošní korunky jsou podle ní plné konstrukčních chyb, a tak není divu, že vítězkám nedržely správně na hlavě, a navíc se během pár vteřin jedna z nich dokonce zlomila.

„Letos poprvé bylo po výrobcích korunek požadováno nejen to, že je zdarma zhotoví, ale i to, že za to zaplatí. Konkrétně mělo jít o částku jednoho milionu korun,“ řekl Blesku dobře informovaný zdroj.

Pokud to s tím šetřením půjde dál, příští rok možná finalistky vyfasují korunku papírovou. Na té se ušetří nejvíc!