Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Další šílený případ z Polska: Ženě nepovolili vyndat mrtvý plod, pak v bolestech zemřela

Polsko: Ženě nepovolili vyndat mrtvý plod, pak v bolestech zemřela
Zdroj: Facebook Wioletta Paciepnik
Předchozí Další
polsko

Polsko je známé svým velmi přísným přístupem k interrupcím. Nyní z této země po krátké době přišla další hrozivá zpráva. Sedmatřicetiletá Agnieszka T. zemřela poté, co jí bylo znemožněno vyjmout mrtvé plody z těla. Informoval o tom The Guardian. Jde přitom o druhý podobný příběh v krátké době.

Případ, který zamává i otrlými povahami, se odehrál v Polsku. Sedmatřicetiletá Agnieszka T. byla v prvním trimestru těhotenství, když začala pociťovat bolesti. Manžel ji proto zavezl do nemocnice Blahoslavené Panny Marie v Čenstochové. Podle něj byla jeho žena při příjezdu „při plném vědomí a v dobré fyzické kondici“.

Jenže stav Agnieszky, která čekala dvojčata, se stále zhoršoval. 23. prosince zemřel první plod. Lékaři jej však nechtěli z těla matky odstranit kvůli zákonům, které jsou v Polsku ohledně potratů jedny z nejpřísnějších v Evropě. Potom se stav Agnieszky podle vyjádření její rodiny na Facebooku začal ještě více zhoršovat.

Celou dobu se v ní rozkládala těla nenarozených synů

Týden nato, 29. prosince, dotlouklo srdce i druhému plodu. Lékaři však ani poté nezasáhli a těhotenství se rozhodli ukončit až 31. prosince. Celou tu dobu v ní byla rozkládající se těla nenarozených synů. Nezapomněli ale včas zavolat kněze, aby na oddělení přišel a uspořádal dětem pohřeb,“ uvedla šílené podrobnosti rodina.

Agnieszka nakonec zemřela po týdnech bolestí 25. ledna. Jak uvedl deník The Guardian, podle rodiny byl příčinou její smrti septický šok způsobený rozkládajícími se těly uvnitř ženy. „Vláda má na rukou krev,“ míní rodina, která zároveň zveřejnila video, na kterém je Agnieszka těsně před smrtí. Nemocnice se brání tím, že vyčkávala na situaci druhého plodu a že žena měla koronavirus. Rodině zas měli někteří lékaři naznačovat, že Agnieszka zemřela na nemoc šílených krav. Podle rodiny jsou to však všechno výmluvy.

Zemřela nevinná mladá žena

„Žádáme spravedlnost a odškodnění za smrt naší manželky, matky, sestry a kamarádky. Opět zemřela těhotná, nevinná mladá žena, matka a manželka. Zůstaly po ní tři děti, které svou maminku už nikdy neuvidí přicházet domů,uvedli příbuzní zemřelé v prohlášení. Případem se už zabývá místní policie.

Není to první podobný případ z Polska v krátké době. Na podzim zasáhla zemi smrt třicetileté Izabelly z města Pszczyna. Té lékaři rovněž znemožnili potrat a místo toho čekali na odumření plodu. Žena pak zemřela na sepsi, což vyvolalo protesty po celém Polsku.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy