Dva bazény s protiproudem, spousta arkádových automatů, masážní stoly a jídlo, které uspokojí i toho nejnáročnějšího gurmána – tak by se daly ve stručnosti popsat kanceláře Googlu. „Je téměř nemožné najít něco, co by Google svým zaměstnancům neposkytoval,“ uvedl redaktor magazínu Fortune Adam Lashinsky. „Ano, pořád jde o místo, kde musíte pracovat, ale současně víte, že budete mít spoustu času i na zábavu,“ dodal.

Chcete si zacvičit, zahrát si basketbal nebo projít se zahradou? Žádný problém! V takzvaném Googleplexu, nacházejícím se v malebném kalifornském městečku Mountain View, naleznete rovněž čistírnu, prádelnu, několik lékařských ordinací a autoservisů. Zaměstnanci mají zajištěné také hlídání dětí a v případě zájmu si do práce klidně mohou vzít i své psy. Veškeré výše uvedené služby jsou jim pochopitelně poskytovány zdarma.

„Vtipkovala jsem se svými šéfy, že bych tam klidně každý den pracovala, i kdyby mi za to vůbec nic neplatili,“ řekla s úsměvem viceprezidentka divize vyhledávání nových produktů Marissa Mayer.

Není se co divit, že internetovému gigantu se každých 25 sekund ozve jeden dychtivý uchazeč o zaměstnání, a očekává se, že o aktuálně nabízené stáže projeví zájem minimálně 40 000 uchazečů. V takto luxusních podmínkách by zkrátka chtěl pracovat každý. Nebo vy snad ne?