Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Další rána pro tornádem smetenou Moravu: Sotva něco opravili, zničily jim to bouřky

Tornádo na Moravě většině domům odnesl střechy.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Nepříznivé počasí

V noci ze čtvrtka na pátek bouřky zasáhly také jižní Moravu, kde před dvěma týdny udeřilo tornádo. Některým obyvatelům, kteří neměli po přírodní katastrofě ještě opravené domy, vítr odnesl plachty z provizorně opravených střech. 

Je to další rána pro obyvatele nejvíce postižených oblastí na jižní Moravě po zničujícím tornádu. Vítr a silné bouřky, které se prohnaly Českem v noci ze čtvrtka 8. července na pátek 9. července, poškodily provizorně opravené střechy. Ty si museli vybudovat obyvatelé proto, že mnohým z nich střechy z baráků předtím odneslo tornádo.

Silný čtvrteční vítr vzal střechu například panu Jedounkovi z Moravské Nové Vsi, kam bouře přišla kolem čtvrté hodiny ráno. „Přišel vítr a celé to shodil,” okomentoval situaci pro web TN.cz Pavel Jedounek. V pátek ráno mu znovu provizorně zabezpečit střechu pomohli hasiči s vysokozdvižnou plošinou. Podobně jako pan Jedounek na tom byly další rodiny z okolních moravských vesnic. Ty nyní bedlivě a s obavami sledují předpověď počasí. Další bouřky a déšť by měly podle meteorologů přijít na jižní Moravu v neděli.

Tornádo, jaké nikdo nepamatuje

Někteří lidé se dosud stále vzpamatovávají z pohromy, která je zasáhla a mnohým prakticky zničila jejich obydlí. Poté, co přišly včerejší bouře a silný vítr a znovu jim zdevastoval domy, se psychický stav místních lidí ještě zhoršil.

Zničující tornádo se prohnalo jižní Moravou v noci ze čtvrtka 24. na pátek 25. června 2021. Bylo mimořádně silné a zdevastovalo sedm obcí. Největší škody hlásily vesnice Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice a Mikulčice. Přírodní katastrofa si vyžádala šest lidských životů.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy