Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Další rána pro Češku v Pákistánu: Pašeračka Tereza se propuštění z vězení opět nedočká

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
kriminál

Češka Tereza Hlůšková (22) odsouzená v Pákistánu za pašování heroinu se upínala k soudnímu jednání o odvolání. To však jen tak nebude a na propuštění tak bude muset ještě nějaký čas zapomenout.

Dlouhý pobyt za mřížemi pákistánského vězení pašeračky Terezy Hlůškové jen tak neskončí. Tereza upínala svoji snahu na jednání soudu o jejím odvolání. To však bylo opět odročeno.

„Terezino odvolání opět nebylo projednáno. Jednání nemohlo proběhnout, protože soudce Ali Baqir Najafi nebyl přítomen. Terezin právník Dogar a státní zástupce se dostavili. Jednání bylo odročeno na 4. října vzhledem k absenci soudce,“ řekl deníku Blesk zdroj obeznámený se situací v Pákistánu. Tereza byla odsouzená za pašování heroinu na 8 let a 8 měsíců.

V lednu 2018 u ní na letišti v pákistánském Láhauru našli na 9 kilo heroinu. Tereza se od té doby snaží svůj trest snížit. Podala proto odvolání. Svůj trest tráví ve věznici Kot Lakhpat v Láhauru, která nemá zrovna nejlepší pověst.

Ve čtvrtek Tereze svitla naděje, když měli její případ posoudit dva odborníci na drogovou problematiku - soudci Ali Baqir Najafi a Sarfraz Dogar. V šanci, že ji soud zprostí viny, Terezu podporoval i její právník Asghar Dogar. To se však nakonec nestalo a Tereza si tak na další vývoj v její kauze bude muset ještě počkat.

Související články

Další články