Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Další problém vdovce po Ivetě Bartošové (†48): Policie šetří okradení stařenky (83)

Zdroj: Profimedia.cz, Google Street View
+ Dalších 5 fotografií
Nabídněte mu jeden prst, možná vám utrhne celou ruku! Pokud by se nejnovější podezření prokázalo, asi ho budou mít nejen sousedé za hyenu. Říčanská policie totiž podle zjištění eXtra.cz šetří vdovce po Ivetě Bartošové (†48) Josefa Rychtáře (59) kvůli podezření z toho, že se prý bez skrupulí přiživil na nebohé důchodkyni!

V sobotu bylo v Rýdlově ulici v Říčanech pořádně rušno. Přímá sousedka kontroverzního Rychtáře totiž zavolala strážce zákona kvůli černému odběru energie. Sousedskou výpomoc vdovec potřebuje pro svou bezpečnostní firmu poté, co po zahájení rekonstrukce vily jeho exmanželka elektřinu vypnula.

„Policejní hlídka v sobotu vyjížděla do Rýdlovy ulice na oznámení od seniorky s rokem narození 1935. Uvedla, že v zimě dovolila sousedovi, aby se prozatímně, do ledna, připojil na její zdroj elektřiny. V lednu se sešli a se sousedem se domluvili, že její elektřinu již dál používat nebude. V sobotu při práci na zahrádce ale paní zjistila, že je v zemi zakopaný kabel. Přišel jí také vysoký nedoplatek za odběr elektřiny,“ uvedla pro eXtra.cz policejní mluvčí Jana Dětská.

„Místním šetřením bylo zjištěno, že skutečně na oznamovatelku někdo napojený byl. Ve spolupráci s dalšími složkami byl kabel odpojen. V současnosti prověřujeme všechny okolnosti případu. Zatím totiž ještě nebyl ani vyslechnut dotyčný soused. Prověřujeme, zda nemohla být naplněna skutková podstata více trestných činů včetně porušování domovní svobody umístěním kabelu na pozemek oznamovatelky bez jejího souhlasu a vědomí,“ dodala mluvčí.

Na říčanské policii mají vůbec asi Rychtáře rádi. Spisů ohledně něj tu vedou požehnaně. Většina trestních oznámení je od jeho exmanželky, kvůli jejímuž zmlácení Rychtáře před lety potrestal i soud. Nebo od lidí, které měl podnikatel s prudkou povahou údajně napadnout.

Darina Nová nyní z bezpečnostních důvodů žije u syna Pepy, soud ale nedávno pravomocně sebral Josefu Rychtářovi podíl na její vile. V řádu týdnů se ho tak definitivně zbaví, bude z něj oficiálně bezdomovec

Související články

Další články