Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Další porušování karantény: Mladí na Kroměřížsku měli párty s alkoholem a vířivkou

Zdroj: pexels.com
nařízení
Na diskotéce v Holešově na Kroměřížsku si partička lidí uspořádala večírek, to však v nouzovém stavu kvůli pandemii koronaviru není dovoleno. Účastníci mejdanu byli bez roušek, koupali se v nafukovací vířivce a popíjeli alkohol. Celá akce skončila správním řízením, když dorazila policie.

Z pátku na sobotu si v Holešově uspořádala večírek parta lidí, kteří byli bez ochraných prostředků a popíjeli alkohol v nafukovací vířivce. Na celý incident upozornila mluvčí radnice v Holešově Hana Helsnerová.

Porušování vládních nařízení

Za poslední dva dny se v Holešově odehrálo 11 porušení vládních nařízení, na což přišla městská policie a tahle páry byla jedním z nich. Město má zhruba 12 tisíc obyvatel. "V provozovně se vyskytovaly osoby bez roušek, podával se alkohol, kouřilo se uvnitř a navíc byla nainstalována a používána nafukovací vířivka," uvedla Helsnerová.

"Za jiných okolností věříme, že by to pro mladé byl výborný večírek, nikoliv ale ve vyhlášeném nouzovém stavu, kdy se všichni ostatní ve svém chování omezují," dodala mluvčí s tím, že zjištěné přestupky budou předány správnímu úřadu.

Podobné případy v Česku

V Ostravě si nedávno šlo zakopat bez roušek pár mladých mužů na místní hřiště. V Uherském hradišti si zase provozovatel restaurace otevřel okénko, podával jídlo a pití a nechal své zákazníky vysedávat na zahrádce. Ve Valašském meziříčí na Vsetínsku se pokutovalo za to, že lidé neměli roušku či jinou ochranu úst a nosu. Informovala o tom ČTK.

Všechny incidenty rozvášnily čtenáře a ti se pustili do vášnivých debat na sítích. Buď byli všichni nazváni nezodpovědnými, neohleduplnými, nebo nešel komentující pro sprosté slovo nikam daleko. Takové chování může klidně způsobit, že vláda nařídí úplný zákaz vycházení.

Související články

Další články