Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Bachelor Česko 2024 Zrádci (reality hra)

DALŠÍ PONÍŽENÍ JÁGRA: Lidé ho zesměšňují jako PRODEJNÉHO TROUBU! Ostré vzkazy

DALŠÍ PONÍŽENÍ JÁGRA: Lidé ho zesměšňují jako PRODEJNÉHO TROUBU! Ostré vzkazy
Zdroj: Twitter
Předchozí Další
+ Dalších 12 fotografií
čína
Pro veřejnost je nedostižným hokejovým bohem, někteří lidé si však před ním v posledních dnech spíš uplivnou, než aby ho obdivovali. Cesta Jaromíra Jágra (47) do Číny, kam jel podle svých slov propagovat hokej, ale potřásal si rukou s komunistickými potentáty i s kontroverzními spolupracovníky prezidenta Miloše Zemana (74), je terčem znechucené kritiky. A obhajováním si Jarda zadělal ještě na větší opovržení!

U Jágra na Instagramu se objevil text, v němž se snaží vysvětlit, proč vůbec jel do Číny V podstatě se přirovnává k Mariu Lemieuxovi, který také v roce 1985 přijel na mistrovství světa v Československé socialistické republice, přestože stále řádila studená válka a my patřili z pohledu Západu v podstatě do „říše zla“.

„Kdyby Mario Lemieux do ‚nepřátelské‘ Prahy nepřijel, možná by nevznikla celá story o hráči s číslem 68. Chci tím říct, že kdyby se mi v Číně povedlo něco podobného a změnil bych i jenom jeden život, není to málo, je to víc než 0 a má to význam!“ snaží se o reparát pověsti v očích fanoušků. Jaromír zkrátka nechápe, co komu vadí

Objímačka s komunisty

Jenže jak se zdá, u dost velké části z nich vůbec neuspěl. Naopak mu mnozí nakládají ještě víc než předtím, kdy se přidaly i celebrity

„A Lemieux se objímal s Jakešem nebo Husákem?“ zní asi nejjemnější odpověď od jednoho prý z bývalých fanoušků.

„Mario ale do Prahy neletěl vládním speciálem s h*jzly, kteří dělají ostudu jeho zemi, případně jsou podezřelí z majetkové trestné činnosti. Lemieux v Praze odehrál zápasy a zase jel, neangažoval se v legitimizaci tamního zločinného režimu,“ naráží Hradjaku na to, že „Džegr“ doprovázel prezidenta Miloše Zemana (74) a jeho velmi kontroverzní spolupracovníky, kancléře Vratislava Mynáře (51) s poradcem a tajemným podnikatelem Martinem Nejedlým

Podporuje lágry?

Jiní zase upozorňují, že v Česku tehdy jako nyní v Číně vážně neexistovaly koncentrační tábory a lidé nepohodlní režimu záhadně nemizeli z povrchu zemského, a Jaromíra Jágra upozorňují, že se zpronevěřil číslu 68, které nosí na zádech dresu a jež mělo symbolizovat jeho odpor k chování komunistů za hluboké totality, nejen po začátku okupace před 51 lety.

Jarda (47) si plete situaci, kdy přijela sportovní hvězda na sportovní utkání jako soupeř, který se hrdě bije o vítězství, se situací, kdy přijela sportovní hvězda v teple komoušovy pr*ele, aby pochlebovala jiným komoušům,“ nebere si servítky Jakub.

„Lemieux sem nepřijel jako pazolízal, ani nereprezentoval žádnou politickou stranu nebo podnikatele, který tady chtěl něco prodat. Přijel jako hrdý reprezentant své země. To se bohužel o delegaci, která podporuje Kellnerovy zájmy v totalitní Číně a žádné prachy jí nesmrdí, rozhodně říct nedá. Je mi líto, že ze sebe Jágr udělal Ovčáčka 2. O hrdosti se tady mluvit prostě nedá. Je to jeho rozhodnutí a jeho věc. Moje věc je, jak se na to dívám já. A pro mě je to zklamání,“ přidává se Dagmar.

Padlá ikona?

„Pro mě vždy zůstane hokejovou ikonou. Nemůžeme ale čekat, že každý slavný sportovec má kromě sportovního umu i vysoký inteligenční kvocient a morální kredit. Jágr se nechal zneužít Zemanem i čínskými komunisty, asi nevědomky podporuje opravdu zlou věc, ale není třeba hledat pochopení jen proto, že nám rozdával radost při hokeji. Projevil se jako hlupák, naivní školáček, dobře mu tak, že ho teď všichni tak stírají,“ myslí si Martin.

Objevily se ale i reakce bránící Jardu plné hlubokého pochopení, část příznivců ale hokejový hrdina definitivně ztratil.

Tuňák mi zničil hru, tvrdí Martin ze Zrádců. Odsoudil Honzův hysterák a odhalil, jak moderátora snášeli ostatní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy