Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Další odporné týrání psa: Mladík praštil nebohým štěnětem o zem, zvíře je v hrozném stavu

Další odporné týrání psa: Mladík praštil nebohým štěnětem o zem, zvíře je v hrozném stavu
Zdroj: Facebook
Předchozí Další
Týrání psa
Pražští strážníci v neděli krátce po půlnoci museli řešit ohavné týrání psa. Svědek přivolal policii poté, co viděl mladíka, jak mrštil o zem čtyřměsíčním štěnětem a následně do něj kopal. Vše přitom jako důkaz natočil na kameru. Incidentem se nyní zabývá policie a podle všeho byl pejsek tyranovi odebrán.

Když pražští strážníci v neděli večer obdrželi zprávu o týrání psa, neváhali a vypravili se do Kbel, kde k incidentu mělo dojít. „Policisté po příjezdu na místo podle výpovědi svědků zjistili, že zde došlo k útoku na psa. Konkrétně měl podezřelý do psa několikrát kopnout a surově jím praštit,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Podle webu Blesk.cz byli svědky sousedé, podle kterých nešlo o první podobný incident. Tentokrát to ale překročilo všechny meze. "Po natočení videa jsme křičeli z okna ať přestane, šli dolů a zavolali policii, proto je video tak krátké. Zatímco jsme čekali na policii, vyhrožoval nám tento člověk ještě se svým kamarádem. Pes mezitím ležel na zahradě a bylo vidět, že je mu špatně, ale bohužel jsme ho nemohli z privátní zahrady dostat," popsali svědci incident na Facebooku.

Pejsek přežil

Policisté po příjezdu na místo mladíka okamžitě odvezli na výslech a případ konzultovali s Krajskou veterinární správou, která následně pejska majiteli odebrala. Štěně naštěstí přežilo, ale bylo patrné, že se na něm "páníček" pořádně "vyřádil". Zvíře je vyhublé, má četné zhmožděniny, hematomy, zlomeniny i naprasklé kosti.

Odporného incidentu si všiml i předseda pražského zastupitelského klubu TOP 09 a STAN Jiří Pospíšil. "Chci vám všem říct, že tento případ se mne velmi osobně dotkl a odebráním pejska z rukou tyrana pro mne nic nekončí! Dnes ve věci podávám trestní oznámení a udělám vše pro to, aby takovéto týrání bylo trestáno v maximální možné míře," napsal politik na Facebooku.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy