Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Další oběť smrtícího tornáda: Tělo spisovatelky Pavly (†31) se našlo až druhý den

Další oběť smrtícího tornáda: Tělo spisovatelky Pavly (†31) se našlo až druhý den
Zdroj: profimedia / Hodonínské gymnázium / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
tragédie

Smrtící tornádo na jižní Moravě za sebou zanechalo další oběť, kterou je spisovatelka Pavla H. (†31), jež krátce před tragickým neštěstí jela v automobilu. Na bývalou studentku vzpomíná gymnázium.

Síla ničivého tornáda na jihu Moravy si vyžádalo další oběť. Úmrtí spisovatelky Pavly H. potvrdila starostka Mikulčic Marta Otáhalová. "Ženu bez známek života jsme našli v pátek ráno," doplnil policista Pavel Šváb. Dle zdroje deníku Blesk měla jet žena krátce před úderem tornáda v autě.

Smrtící tornádo, jež udeřilo na jižní Moravě před osmou hodinou večer má na svědomí již několikátou oběť, mezi kterými je těhotná Martina, známý vinař nebo dvouletá holčička, kterou v Pánově zavalily sutiny domu.

Bouře na Břeclavsku a Hodonínsku provázely kroupy o velikosti až tenisových míčků a také právě osudné tornádo o rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu. ČHMÚ potvrdilo délku 26 kilometrů a šířku pásu od 100 po 700 metrů . Nejzasaženější byly obce Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice, ale také hodonínská část Pánov a čtvrť Bažantnice.

"Přišlo to úplně znenadání, trvalo to asi tři minuty. Snažili jsme se s dětmi schovat, naštěstí jsme všichni v pořádku. Azyl jsme našli u maminky, která tady také žije, ale jako zázrakem ji to nezasáhlo," popsala příchod katastrofy jedna z místních.
Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Další články

Nejnovější kauzy