Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Další oběť požáru na D1: Babička (†62) uhořelého chlapečka zemřela v nemocnici

Další oběť požáru na D1: Babička (†62) uhořelého chlapečka zemřela v nemocnici
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
+ Dalších 7 fotografií
tragédie
Po středeční tragické srážce několika aut na D1 byla odvezena zraněná žena do brněnské nemocnice. Babička chlapečka, který v ohnivém pekle se svou maminkou uhořel, v nemocnici prohrála svůj boj o život. V autě zemřela i její dcera Jana, která z posledních sil zoufale volala o pomoc, aby někdo zachránil jejího syna.

Děsivé ohnivé peklo na D1 u Brna rozpoutala ve středu dopoledne srážka šesti aut. Návěs jednoho z kamionů, osobní vozidlo a druhý kamion se začaly zmítat v plamenech. Mohutný požár si vyžádal tři oběti, dva dospělé a jedno dítě. Další tři lidé byli odvezeni do nemocnice. Ve vážném stavu byla i maminka zesnulé Jany a babička jejího ročního syna.

Zdrcená sousedka nabádá k opatrnosti

Babičku převezli záchranáři do brněnské nemocnice. Bohužel tam však po pár dnech podle informací Blesku zemřela. Bylo jí 62 let. Že se maminka ročního chlapečka jmenovala Jana, prozradila její sousedka Lenka na Twitteru.

"Včera na té dálnici zemřela moje sousedka Janička, krásná mladá holka i s ročním chlapečkem. Rve mi to srdce, ten smutek nepředstavitelný. Je to hodně kruté. RIP Janičko," napsala smutná Lenka a vyzvala ostatní, aby byli opatrní, ať se v pořádku vrací domů. "Je to hrozný. Moc milá holka, můj syn s ní kdysi chodil. Zatím nevím, co se přesně stalo, ale je to asi jedno, život jim to stejně nevrátí," dodala Lenka.

Hrůzostrašný výjev bude mít před očima svědek události, který se nacházel blízko ohnivého pekla. K hořícímu osobáku však nešlo se dostat, a tak mohl svědek jen poslouchat naříkající zoufalou matku. "Byl jsem v té koloně před hořícím kamionem. Nejhorší zážitek v životě. Matka od toho mrtvého dítěte prosila, abych to dítě vytáhl z auta. Nic jsem nemohl dělat, celé auto bylo v plamenech. Nikdy na to nezapomenu," popsal situaci CNN Prima News.

Ze srážky aut ohnivé peklo

Ve středu před polednem došlo na 188. kilometru dálnice D1 ve směru z Prahy na Ostravu mezi sjezdy 182 Kývalka a 190, který směřuje k Fakultní nemocnici Brno a Masarykově univerzitě, ke strašlivé nehodě, která si vyžádala 3 oběti na místě, tři zraněné a nakonec i jednu oběť v nemocnici. Na místě tragédie se srazilo několik aut.

Mluvčí záchranky Michaela Bothová nám dříve sdělila, že jedna z účastníků nehody, starší žena, byla odvezena do brněnské nemocnice ve vážném stavu. "Tři pacienty jsme na místě ošetřili. Jedna z pacientek byla těžce zraněná a po ošetření byla převezena na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Brno. Dva těžce zraněné muže jsme po ošetření odvezli do téže nemocnice," vysvětlila redakci eXtra.cz mluvčí už ve středu. Policie nehodu stále prošetřuje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy