Míša Muzikářová (12) zmizela před 3 týdny a od té doby, jako by se po ní slehla zem. Vyšetřovatelé pracují s několika verzemi a jedna z nich je i únos. Navíc jsou v těchto dnech v pohotovosti policisté i v Litvínově a Líbeznici nedaleko Ústí nad Labem. Na policii totiž volali vyděšení rodiče, že někdo lákal jejich děti do červeného auta a mají strach je pouštět do školy samotné.

O červeném autě a neznámé osobě se diskutuje i na Facebooku. V okolí Ústí nad Labem se pohybuje člověk, který se snaží nalákat děti do červeného auta v okolí Litvínova a Líbeznice, což je jen 40 kilometrů od Ústí nad Labem. Škola v Litvínově dokonce varovala rodiče a děti na svých webových stránkách.

„Mohu potvrdit, že policie v Litvínově událost, ke které mělo dojít minulý týden v Litvínově, intenzivně prošetřuje. Neznámý muž měl v odpoledních hodinách v ulici PKH lákat do svého vozidla nezletilou dívku, což se mu nepodařilo díky dívčině duchapřítomnosti,“ řekla Deníku.cz policejní mluvčí Ludmila Světláková.

„Dle výpovědi žáka 1. stupně v době od 14.00 do 14.30 hodin před Základní školou v Líbeznicích došlo k tomu, že chlapce oslovil neznámý muž v červeném vozidle se slovy: ‚Nechceš bonbonky?‘ Chlapec na to nereagoval, odešel na autobusovou zastávku a muž ve vozidle z místa odjel. O uvedeném se svěřil doma rodičům, kteří následně kontaktovali policii,“ stojí na stránkách ZŠ. Škola zajistila policejní dohled před budovou a chce na nainstalovat i kamery.