Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Další nepokoje: Policie zastřelila černého Raysharda Brookse, lidé zapálili restauraci

Další nepokoje: Policie zastřelila černého Raysharda Brookse, lidé zapálili restauraci
Zdroj: youtube
+ Další 4 fotografie
demonstrace
Policie v Atlantě zastřelila sedmadvacetiletého černocha, který se pokusil uprchnout při zatýkání na parkovišti. Demonstranti pak zablokovali dálnici a zapálili restauraci řetězce fastfoodů Wendy's. Nepokoje, které od smrti Floyda zmítají Amerikou, tak zřejmě ještě zesílí.

Policie byla podle Reuters v pátek na parkoviště restaurace rychlého občerstvení přivolána poté, co sedmadvacetiletý Rayshard Brooks údajně usnul v autě, když čekal v frontě na jídlo. Policisté se ho pokusili zatknout, protože by opilý, uvedl Úřad pro vyšetřování státu Georgia (GBI).

Kamery zachytily, jak se Brooks pere s policisty a následně jim utíká přes parkoviště s něčím, co vypadá jako taser jednoho ze strážníků. Druhé video z kamer v restauraci natočilo, jak se při útěku Brooks otočil a patrně na ně namířil taser. Jeden ze strážců zákona poté Brookse zastřelil.

Rozzuření demonstranti se poté jali restauraci zapálit, zbyly z ní je trosky. Oba policisté byli postaveni mimo službu a policejní náčelnice složila funkci.

Brooks měl malou dceru, která v sobotu slavila narozeniny, uvedli jeho právní zástupci. V USA již několik týdnů trvají protesty proti policejní brutalitě a rasismu po zabití černocha George Floyda. Ten zemřel na konci května při zatýkání ve městě Minneapolis. Bělošský policista, který mu téměř devět minut klečel na krku, nyní čelí obvinění z vraždy, uvedl portál Seznam Zprávy.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy