Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Další nehoda na železnici: Vykolejený vlak zablokoval trať z Ústí nad Labem do Prahy

Vykolejený vlak u Nelahozevsi zablokoval ve čtvrtek dopravu
Zdroj: profimedia
nehoda

Kvůli vykolejení dvou vozů nákladního vlaku v Nelahozevsi na Mělnicku byl ve čtvrtek ráno přerušen provoz na frekventované trati z Ústí nad Labem do Prahy. Vlaky zhruba tři hodiny nejezdily v úseku mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou a Vraňany, po 8:00 byl obnoven provoz po jedné ze dvou kolejí.


Další vlaková nehoda postihla ve čtvrtek ráno koridor z Prahy na Ústí nad Labem. U Nelahozevsi na Mělnicku tam vykolejily dva vozy nákladního vlaku. Nikdo se nezranil, škoda je po upřesnění odhadnuta na 4,5 milionu korun, příčinu vyšetřuje Drážní inspekce, řekla ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Vozy při vjezdu do stanice Nelahozeves vykolejily krátce po 5:00, zastaven byl provoz dálkových i regionálních vlaků. Po osmé hodině ranní byl provoz částečně obnoven a podle webu Českých drah jezdí souběžně s vlakovou i kyvadlová náhradní autobusová doprava. Na druhé koleji nyní pokračuje vyšetřování nehody. "Následně proběhne odklízení následků nehody a také oprava poškozených betonových pražců a návěstidla," uvedla Friebová.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal na dotaz ČTK uvedl, že při jízdě vykolejily poslední dva vozy nákladního vlaku. Škoda dosáhla podle aktuálního odhadu čtyři miliony korun na trati a 500 000 korun na vlaku. "Drážní inspekce na místě šetří příčiny a okolnosti vzniku této mimořádné události," uvedl Martin Drápal.

Související články

Další články