Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Další nařízení vlády: Dopoledne do potravin pouze senioři! Kdy přesně?

Zdroj: pixabay.com
+ Dalších 12 fotografií
nařízení
Po jednání vlády byla uspořádána tisková konference ohledně nových opatření a nařízení. Od půlnoci 19. března bude platné, že do potravin, lékáren i drogerií budou mezi 10. a 12. hodinou moci vstoupit pouze lidé nad 65 let. Z Vietnamu má dorazit 30 milionů roušek.

Další nová nařízení přinesla vláda na tiskové konferenci 18. března. Premiér Andrej Babiš po mimořádném jednání vlády uvedl, že od půlnoci 19. března budou moci v potravinách mezi 10. a 12. hodinou dopoledne nakupovat pouze lidé nad 65 let.

Nikdo jiný než důchodci

"Vláda od dnešní půlnoci zakazuje přítomnost všem osobám v maloobchodních prodejnách potravin v době od 10 do 12 hodin s výjimkou osob starších 65 let," uvedl premiér. Omezí se tak možnost nákazy koronavirem, protože lidé starší 60 let jsou náchylnější k infekci. Nařízení je platné i pro drogerie a lékárny.

Než senioři budou po desáté moci vstoupit do těchto obchodů, proběhne dezinfekce daných prostor. V rozmezí dvou hodin tak budou moci nakupovat pouze důchodci.

Poděkování premiéra

Babiš dále prosí všechny zaměstnavatele, aby nepropouštěli své zaměstnance. "My vám děkujeme, že není panika a ani chaos, spolu to zvládneme," děkoval premiér všem IZS, lékařskému personálu a lidem, kteří zůstávají v klidu.

Premiér zároveň vyzval ministra zdravotnictví, aby nechal testovat laboratoř Tilia v čele se Soňou Pekovou. Čeká se tak jen na podklady a laboratoř bude pravděpodobně zařazena do testovacích zařízení.

Zásoba roušek

Rychlotesty se budou používat pouze u jedinců, kteří mají příznaky koronaviru. V odběrových sanitkách budou užívány ty samé testy, kterými se testovalo doteď, o této skutečnosti informoval náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula

Z Vietnamu má dorazit 30 milionů jednorázových roušek, Prymula uvedl, že budou rozdány lékařům, sestrám, ale i občanům. Veškeré informace o využívání jednorázových roušek oznámí ještě tuto středu.

Žádné lázně

Lidé už nemohou do lázní. Náměstek Prymula říká, že v některých lázeňských městech se objevila nákaza virem COVID-19. "Lázním se zakazuje přijímat nové pacienty k lázeňské péči. Ti, kteří tam jsou, svou léčbu dokončí. Noví pacienti tam už nebudou," uvedl náměstek.

Celou situaci sledujeme online

Související články

Další články