Hákový kříž za kasu nepatří! Na tom už se Česko jednou shodlo v případu slečny Miriam, která kvůli svému nechutnému tetování dokonce přišla o práci a pak si jej raději nechala předělat. Není tomu tak dávno, co se Česko otřásalo odporem nad tímto případem.

A jako mávnutím kouzelného proutku tu máme další pokladní, která si libuje v neonacistických znacích. Tetování v podobě runy Odal hyzdí rameno pokladní supermarketu Penny v Černošicích.

Ačkoliv se tento znak netváří tak nepřátelsky jako samotný hákový kříž, významem je mu velmi blízký. V pohanské mytologii runa označuje krev, půdu a rodinu. V nacistickém Německu však byla využívána jako symbol Rasového a osidlovacího úřadu SS. Odal runou se pyšnila také divize Prinz Eugen. V devadesátých letech pak znak používala dnes zakázaná nacistická skupinka Wiking-Jugend.

Dodnes tento znak využívají neonacisté, načež se nejedná o sympatické tetování, které by z vás v plavkové sezoně udělalo na koupališti hvězdu. To, že je zaměstnavatelům jedno, jak vypadají jejich zaměstnanci, je jedna věc, ale to, že jim nevadí, že veřejně propagují nacismus, je ovšem věc druhá. Kolik takových bizarností ještě za českými pokladnami uvidíme?

Znáte pokladní na této fotce? Máte podobnou zkušenost z obchodu ve vašem okolí? Podělte se o ni s námi na redakčním e-mailu redakce@extra.cz.