Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Další mrtvý Čech (†30) v moři: Turistu na Madeiře strhla vlna a odnesl silný proud

Ilustrační foto.
Koupání v moři se stalo osudným dalšímu Čechovi. V pátek strhl dvaatřicetiletého muže, který se šel na severní části Madeiry koupat do moře, silný proud a odnesl jej na širé moře. Okamžitě se rozjela velká pátrací akce, do které byl nasazen kromě lodí i záchranářský vrtulník. Muže však bohužel nenašli, jeho tělo vydalo moře až v sobotu po poledni.

„Na náš zastupitelský úřad v Lisabonu se obrátila v pátek večer česká občanka, že na severním pobřeží ostrova Madeira došlo k nehodě. Mělo tu dojít ke smetení vlnou a nejspíš i utonutí jednoho Čecha. Dotyčnému bylo 32 let,“ řekla webu Blesk.cz Irena Valentová z českého ministerstva zahraničí.

Vše se mělo odehrát v pátek krátce po poledni, kdy se dvaatřicetiletý muž šel vykoupat do moře, které bylo v tu chvíli poměrně dost rozbouřené. Chvilku po vstupu do vody měl svým dvěma známým zmizet z dohledu a už se neobjevil. Známí proto okamžitě zalarmovali pobřežní hlídku a okamžitě se rozjelo pátrání, do kterého se zapojil i vrtulník. Do pátečního večera však nebylo úspěšné.

Akce proto pokračovala i dnes ráno, kdy byli zapojeni i potápěči. Krátce po poledni pak přišla smutná zpráva, která potvrzovala nález těla jednou z lodí. Později bylo potvrzeno, že jde skutečně o tělo hledaného Čecha. Okolnosti jeho smrti teď vyšetřuje policie.

Související články

Další články