Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Další mezinárodní ostuda pro Česko: Zmizel kamion s věcmi po Marilyn Monroe

Marilyn se musí v hrobě obracet.

Zdá se, že dlouho očekávaná výstava o herečce Marilyn Monroe na Pražském hradě nakonec neproběhne. Její exponáty se totiž ztratily při převozu kamiony z Itálie. Škoda je nevyčíslitelná, poněvadž se jedná o nenahraditelné kousky – kostýmy, boty, osobní věci, úryvky z jejího deníku, dosud nepublikované fotografie apod.

„Stali jsme se pravděpodobně součástí velké krádeže, při níž se ztratily dvě desítky kamionů se zbožím převáženým z Itálie,“ řekl organizátor výstavy Jan Třeštík.

Dopravu z Itálie do Prahy prý zajišťovala firma DHL, která měla exponáty doručit na Hrad v úterý. Kamion ale nedorazil na místo určení včas. Organizátoři později zjistili, že si firma najala ještě druhého přepravce, který si najal třetí přepravce.

„Podle kamer se zjistilo, že kamion té třetí firmy dojel do Prahy, nikoli však na Hrad, ale na překladiště a odtud pak do Mělníka,“ řekl Třeštík a dodává, že již podali trestní oznámení, ke kterému se přidala i správa Pražského hradu i firma DHL.

Expozice měla poté putovat do Tokia. Bohužel zatím není co Japoncům posílat.

Mohlo by vás zajímat

Další články