Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Další medaile pro Česko: Šermíř Alexander Choupenitch vybojoval senzační bronz

LOH v Tokiu: Alexander Choupenitch vybojoval senzační bronz
Zdroj: Profimedia
Tokio 2021

Český šermíř Alexander Choupenitch (27) vybojoval na olympiádě v Tokiu senzační bronz. V boji o třetí místo porazil domácího Takahira Šikineho v poměru 15:8. Choupenitch tak na turnaji poznal porážku pouze jednou, a to v semifinále proti Cheung Ka Longovi. Rodák z Brna ale nic nevzdal a spravil si chuť bronzovou medailí.

Česko se v jednom dnu může radovat hned ze dvou olympijských medailí. Po kanoistovi Lukáši Rohanovi se raduje ze zisku cenného kovu i šermíř Alexander Choupenitch. Ten po vynikajícím výkonu získal bronzovou medaili, která je jeho životním úspěchem.

Choupenitch rozhodně nevstupoval do turnaje jako velký favorit, přesto se s rolí mírného outsidera dokázal skvěle popasovat. Na úvod porazil Španěla Carlose Llavadora 15:11, poté získal cenný skalp čtyřnásobného mistra světa Petera Joppicha z Německa 15:13 a skvělý výkon předvedl i ve čtvrtfinále, kde zničil Egypťana Mohameda Hamzu 15:9. Po semifinálové prohře 10:15 proti Cheung Ka Longovi se ale dokázal oklepat a porazil i Japonce Takahira Šikineho.

Soupeře rozdrtil

Od začátku duelu měl navrch Choupenitch, který si vypracoval luxusní náskok 8:1. Šikine se sice zlepšil a začal z pohodlného náskoku českého soupeře pomalinku ukrajovat. Rodák z Brna si ale vše pohlídal a nakonec i přes Japoncův tlak dokázal dovést duel do vítězného konce 15:8.

Český šermíř ihned padl radostí na kolena a tradičně nechyběl ani radostný výkřik. Není se čemu divit, s touhle medailí v Česku nikdo nepočítal. Choupenitch ale všem vytřel zrak a dokázal tak získat premiérovou medaili z olympijských her.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články