Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Další level adrenalinové zábavy: Odvážlivec se nechal táhnout na snowboardu letadlem brutální rychlostí

Jamie Barrow má za sebou rychlostní rekord ve snowboardcrossu.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Už jen nestačí sjíždět hory velkou rychlostí, Jamie Barrow teď pokořil další hranici na snowboardu. Nechal se táhnout letadlem neuvěřitelnou rychlostí!

Pokořit, překonat, najít hranice a sáhnout si na ně, to je heslo britského snowboardisty Jamieho Barrowa (22), který si libuje v adrenalinových kouscích, ale obyčejné hory už mu přestaly stačit.

Tak si našel letadla.

Ve švýcarském středisku Svatý Mořic se nechal zaháknout za malé dopravní letadlo a pokořil tak hranici rychlosti ve snowboardcrossu, protože po sněhu svištěl rychlostí 125 km/h. Turbovrtulové letadlo bylo nečekaně oblíbeným tahačem lyžařů i před dávnými lety, protože Jamie se inspiroval právě černobílými fotografiemi ze Švýcarska, na nichž takhle řádili šílenci ve Švýcarsku ještě na primitivních prknech, ale teprve nyní se povedlo dosáhnout takové rychlosti.

Původně chtěl Jamie svůj kousek provést na zamrzlém jezeře, ale nakonec se kvůli bezpečnosti přesunul na zasněžený pás trávy vedle ranveje, aby v případě, kdyby se náhodou něco stalo, mohli přihlížející záchranáři okamžitě něco podniknout, ale hlavně na jezeře by mohl být v ohrožení i pilot letadla.

Související články

Další články