Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Další krok k normálnímu životu: Konec volných sedaček v kinech a k bazénu bez roušky

Další krok k normálnímu životu: Konec volných sedaček v kinech a k bazénu bez roušky
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Česká republika se chystá na další rozvolňovací krok, který se bude týkat divadel, kin, restauračních zahrádek, škol i koupališť. Život se tak více přiblíží období před vypuknutím epidemie koronaviru.

Od pondělí 8. června se může veřejných akcích ve venkovních i vnitřních prostorách účastnit na 500 lidí. Pokud počasí bude přát a lidé se budou moci vydat na koupaliště, již nebudou potřebovat roušku. Masku už nebudou muset nosit ani televizní a rozhlasoví moderátoři a redaktoři s hosty ve studiích za podmínky, že budou dodržovat dvoumetrové rozestupy.

Kultura a školy

Podle Ministerstva zdravotnictví ČR již návštěvníci divadel, kin i koncertních sálů nemusí dodržovat rozestupy. Provozovatelé se nově zbavují povinnosti obsazovat pouze každou druhou řadu a vynechávat mezi diváky volná místa. Znovu bude možné si při nakupování zkoušet oblečení. Omezení platná pro restaurační zahrádky se ruší.

Dále se rozvolnění týká studentů. Žáci 2. stupňů základních škol a všech ročníků středních škol mohou docházet na konzultace i třídnické hodiny. Stejně jako u prvního stupně nebo žáků posledních ročníků základních a středních škol nebude docházka povinná. Žáci budou při výuce rozděleny do skupin maximálně po patnácti.

Stále však lidé musí dodržovat hygienická opatření a mít zakrytá ústa a nos v uzavřených prostorách - obchody, nemocnice, úřady a veřejná doprava.

Rozvolnění přehledně

  • svatby a bohoslužby s účastí nejvýše ve stejný čas 500 osob
  • během farmářských trhů zkoušet oblečení přímo na místě
  • přítomnost osob ve venkovních prostorách provozoven stravovacích služeb mezi 23. a 6. hodinou
  • divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, oslavy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí nejvýše 500 osob ve stejný čas
  • provoz vnitřních prostor hradů, zámků a dalších podobných kulturních památek s účastí ve stejný čas nejvýše 500 osob (kdy připadá 1 návštěvník na 10 m2 prostorů přístupných návštěvníkům)
  • organizovaný trénink nebo zápas sportovců na venkovním i vnitřním sportovišti s účastí nejvýše ve stejný čas 500 osob

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy