Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Další kraj se vrací zpět k nošení roušek: Kam bez nich na Liberecku lidé nesmějí

Další kraj se vrací zpět k nošení roušek: Kam bez nich na Liberecku lidé nesmějí
Zdroj: Pixabay.com
koronavirus
Kvůli rostoucímu počtu nově nakažených koronavirem zavádí další kraj povinnost nosit roušky. Od 24. července budou muset znovu nosit ochranu dýchacích cest lidé v Libereckém kraji. Roušky bude nutné nosit především v nemocnicích, ordinacích lékařů a v lékárnách.

V Libereckém kraji není vývoj situace ohledně koronaviru úplně příznivý. Výrazně tam přibývá počet nově nakažených nemocí Covid-19. Zejména je pak zasažený okres Jablonec, kde se registruje několik menších ohnisek nákazy. Proto se Krajská hygienická stanice Libereckého kraje rozhodla zavést určitá bezpečnostní opatření.

Od pátku 24. července bude v kraji povinnost nosit roušky při návštěvě ve všech zdravotnických zařízeních, při nákupu v lékárně, ve vybraných zařízeních sociálních služeb a například i pracovníci v terénních sociálních službách.

"Mimořádné opatření má zamezit dalšímu šíření nákazy," uvedl ředitel Krajské hygienické stanice v Liberci Vladimír Valenta.

V uplynulých týdnech se situace v Libereckém kraji zhoršila. V samotném Liberci se však postupně zlepšuje, zato v Českolipsku se objevují nová ohniska. Obzvlášť výrazný nárůst nově nakažených zaznamenali hygienici na Jablonecku. Přísná opatření platí v Moravskoslezkém kraji, kde se proti nim lidé vzbouřili.

Související články

Další články