Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Další katedrála v plamenech? Muž tam napochodoval s kanystry benzínu!

Zdroj: Profimedia.cz, archiv
+ Dalších 29 fotografií
Ohromný hazard
New York je v šoku! Po pondělním požáru Notre-Dame vyděsil město k smrti muž, který nakráčel do tamní Katedrály sv. Patrika muž se dvěma kanystry benzínu. Nesl si s sebou i tekutý podpalovač a plynové zapalovače!

Přijel ke katedrále, obešel si ji a okolo osmé večer tamějšího času si z dodávky vytáhl dva kanystry benzínu. S těmi pak nakráčel do kostela a nebýt včasného zásahu ochranky a policie, mohl shořet podobně jako Notre-Dame v Paříži!

"Kromě dvou kanystrů benzínu u sebe měl tekutý podpalovač a plynové zapalovače," informovala newyorská policie na Twitteru.

Sedmatřicetiletý muž stačil trochu benzínu vylít u vchodu, vzápětí už na místo dorazili policisté. "Tvrdil, že kostelem pouze procházel, protože jeho autu došel benzín. To nebyla pravda," uvedla policie. Nebylo to poprvé, co se muž dostal do křížku se zákonem.

Katedrálu sv. Patrika na newyorském Manhattanu postavili v roce 1878, nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Při ní opatřili kostel protipožárními postřikovači, dřevěnou střechu opatřili protipožární látkou.

Související články

Další články