Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Další inovace na Facebooku: Nový smajlík má vyjádřit starost a zájem o druhé

Další inovace na Facebooku: Nový smajlík má vyjádřit starost a zájem o druhé
Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
sociální sítě
Reagovat na příspěvky a komentáře můžete různě. Někdo zvolí staré dobré To se mi líbí, Haha nebo To mě štve. Facebook nově přidal reakci Péče, která má vyjádřit starost a zájem o druhé lidi v této složité situaci, kdy se rodiny či přátelé nemohou vidět a už vůbec ne obejmout. Reakci přidali i do Messengeru.

Společnosti Facebook nejsou cizí svátky nebo mezinárodní dny. Už v minulosti přidal různé reakce, aby byla podpořena například LGBTQ komunita duhovou vlajkou, nebo maminky, kterým bylo možné v Den matek poslat virtuální květinu. Mezi běžnými reakcemi To se mi líbí nebo Super se vyskytla nová s názvem Péče. Tím se síť přizpůsobila pandemii koronaviru

Nová reakce představuje smajlík objímající srdce, tím má uživatel dát najevo svou starost o druhé. "Nápad na objímací reakci se stále vrací jako jedna z emocí a pocitů, které nám v reakcích chybí," uvedla pro USA Today Fidji Simo s tím, že v současné krizi lidé potřebují více soucitu a podpory.

Změny na sociálních sítích

Facebook se změnou přišel už minulý týden, ale až tento dorazila i do Česka. "I když jsme každý zvlášť, jsme v tom spolu. Přidali jsme novou reakci, abyste mohli vyjádřit speciální podporu, když je teď mnoho z vás vzájemně odloučených," informovala sociální síť všechny své uživatele.

Na Messengeru přibylo něco podobného. Po delším podržení na reakci srdce si uživatel může zvolit novou variantu v podobě fialového a pulzujícího srdce. To také vyjadřuje podporu. Zpět na červené srdce se uživatel vrátí stejně.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy