Když se wake up selfie objevily, bylo celkem jisté, že taková blbost se nemůže nikdy prosadit. Koho proboha zajímá, jak vypadáte, když se probudíte?

Je to taková maličko úchylárna. Vzbudit se, vzít si do ruky telefon, vyfotit se a ukázat se například na Facebooku nebo čím dál oblíbenějším Instagramu světu.

Má to být oslava toho, jak vypadáte po ránu dobře. Ale řekněme si upřímně, buď víte, že prostě vypadáte dobře za každé situace a máte se rádi, nebo jste nemocní sbíráním lajků a chcete si pod fotkou přečíst nesmyslné komentáře ve stylu: „Krásňoučká! Mocinky moc!“ Kvůli tomu nemusíte trapčit s telefonem, jen co rozlepíte oči.

Jenže co se nestalo. Téhle trapárny se chytly celebrity. A my jsme se dost smáli, když se na sociálních sítích začaly objevovat jejich fotografie ve stylu „těsně po probuzení“ a bylo víc než evidentní, že na sobě mají například tzv. nahý make-up. Nebo ještě lépe, že to nejsou ani selfie. Tedy že se nechali někým vyfotit.

Když se ráno vzbudíte celí zaslintaní, na hlavě něco, co připomíná Marge Simpsonovou, a máte na sobě své oblíbené pyžamo s Mickey Mousem, tak si nedělejte žádnou hlavu. Je to naprosto normální a v pořádku. Vypadáme tak všichni.

Fotky, které celebrity předvádí jako ranní selfie, jsou obyčejné podfuky. Pravdivých fotek je jen zlomek. Většinou se jedná o naaranžované selfie, kdy si předtím upravují vlasy a stavějí se na co nejlepší denní světlo, aby těch nedostatků bylo vidět co nejméně a i po ránu vypadaly jakoby dokonale.

Do skupiny těch, kteří neodolali a vyfotili se, se zařadila také slavná česká supermodelka Karolína Kurková, která alespoň opravdu není nalíčená. Ale my se ptáme proč, Karolíno? Bylo to nutné?

Nedělejte to. Je to trapné.